הרופאים מנסים להדיח את ד"ר לאוניד אידלמן

הצוות בבתי החולים "בילינסון" ו"שניידר" אסף 425 חתימות של רופאים הקוראים להדיח את יו"ר ההסתדרות הרפואית מתפקידו כעומד בראש ועדי הרופאים בשני בתי החולים בפתח תקווה. הצעד משקף את הזעם שעורר הסכם ההעסקה שעליו חתם מול האוצר, שהביא לתחילת מחאת המתמחים

הזעם שעורר הסכם ההעסקה שעליו חתם יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר לאוניד אידלמן, מול האוצר - והביא לתחילתה של מחאת המתמחים - צפוי לגבות ממנו מחיר אישי כבד.

לחדשות 2 נודע כי אידלמן, שמכהן גם כיו"ר ועד רופאי בתי החולים "בילינסון" ו"שניידר" בפתח תקווה, מתמודד כעת עם ניסיון להדיח אותו מהתפקיד.

לפי התכנון, אמור אידלמן לסיים את כהונתו בשני תפקידיו עד לבחירות שייערכו בעוד כשנה. מתוך 930 הרופאים ב"בילינסון" וב"שניידר", חתמו עד כה 425 מהם על עצומה הקוראת לסילוקו של אידלסון מלשכת היו"ר ולקיום בחירות למחליפו בתפקיד באופן מיידי.

לפי תקנון ההסתדרות הרפואית, דרושה לשם יישום המהלך תמיכה של לפחות 35% מבין הרופאים בו - וגם לעת עתה, נרשם שיעור גבוה יותר מהמינימום של רופאים שהצביעו בעד ההדחה. בשל כך, צפויה להיערך התמודדות על מינוי מחליף לו בתוך 30 יום.

מההסתדרות הרפואית נמסר, בשמו של אידלמן, כי "ד"ר אידלמן משמש בשמונה השנים האחרונות יו"ר ועד הרופאים בבילינסון ושניידר. לאחרונה התקבלה בקשה להקדמת הבחירות לוועד. הבקשה בבחינה ולאחר קבלת הנחיות של ארגון רופאי שירותי בריאות כללית, יוקדמו הבחירות במידת הצורף ונפעל על פי התקנון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק