חודש המו"מ עם המתמחים; המתווכים "מלאי אמונה"

נציגי הרופאים המתמחים, אנשי משרד האוצר ונציגי ההסתדרות הרפואית נפגשו היום בתיווך המגשרים החדשים שמינה בית המשפט העליון, במטרה לסכם פרטים אחרונים לקראת המשך המגעים בין הצדדים. אחד המתווכים, השופט בדימוס זמיר: "הדיון התנהל ברוח טובה ועניינית"

פגישת ההידברות הראושנה, במתכונת המו"מ החדשה, בין נציגי הרופאים המתמחים ובין נציגי האוצר התקיימה הבוקר, בתיווכם של הפרופ' מוטי מירני ושופט העליון בדימוס יצחק זמיר. למרבה ההפתעה, יו"ר ההסתדרות הרפואית ליאוניד אידלמן והממונה על השכר במשרד האוצר אילן לוין, נכנסו יחדיו לפגישה.

את הרופאים המתמחים ייצגו בפגישה ד"ר דובי בכר, ד"ר נדב חיים וד"ר איתי פרץ. ממשרד האוצר התייצבו לצד לוין גם היועץ המשפטי של המשרד ומשה בר סימן טוב, המשנה לראש אגף תקציבים באוצר.

השופט בדימוס זמיר אמר לאחר הפגישה, "אנחנו מקווים לסיים את הדיון תוך שבועיים, בהם ניפגש מדי יום ביומו. אחד הדברים המוסכמים עלינו הוא שנצטרך לטובת העניין להימנע מכיסוי תקשורתי שוטף. הדיון התנהל ברוח טובה ועניינית, הגענו להסכמה לגבי כל העניינים הסידוריים שנדרשו לצורך המשך תיקן ויעיל של הדיונים".

"אנחנו המתווכים, עם כל הקושי שבדבר, מלאים אמונה שעם הרצון הטוב להגיע לכלל פיתרון מוסכם, נצליח לסיים את ההידברות בהסדר שיוסכם על כל הנוגעים בדבר", הוסיף זמיר. לדברי פרופ' מירוני, "אנו מאמינים שהתהליך הוא הדבר הנכון ויכול לסייע לצדדים להגיע להסכם שיכול להתאים לצרכים של כל אחד מהצדדים".

בג"ץ הקציב לצדדים שבועיים בכדי להגיע לתוצאות, ודרש שיעדכנו בכל מספר ימים על התקדמות ההידברות.

בנוסף, סוכם כי ההידברות תעסוק בנושאים שבתוך מסגרת ההסכם, ולא תידון בקשתם המרכזית של המתמחים והמומחים לקצר את תוקפו. עו"ד טל קרת, המייצגת את הרופאים המתמחים, אמרה בריאיון לגלי צה"ל כי "כל עוד הנושא האמיתי לא נידון שם, ספק אם הדברים יוכלו להיפתר עד תום, ואנו נבחן את הדרכים שאולי יש בהן כדי לבחון נקודות בהסכם שאולי קשורות באורכו, ככל שנוכל במסגרת ההסכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק