מוריה בת ה-3 רוצה לנצח את הסרטן

לפני כשנה עלתה מוריה רוזנטל לארץ עם משפחתה מארה"ב. המשפחה התאקלמה בארץ, אלא שאז התגלה בגופה של מוריה סרטן נדיר שאילץ את הוריה לעזוב את מקום עבודתם כדי לטפל בה. כדי להמשיך בטיפולים, הוריה של מוריה נזקקים לתרומות וכעת מנסים חבריהם לגייס סכום שיעזור למוריה הקטנה להילחם במחלה

מוריה אסתר רוזנטל (באדיבות המשפחה)

נוירובלסטומה הוא סוג הסרטן שעמו מתמודדת בחודש האחרון מוריה אסתר רוזנטל בת השלוש. הסרטן הנדיר, שמופיע בדרך כלל אצל ילדים מתחת לגיל שנתיים, שינה את חייה של הילדה ממעלות ואילץ אותה לשנות את סדר יומה לגמרי. במקום לשחק עם חברים, ולבלות בגני שעשועים, מוריה עסוקה מאז בעיקר בטיפולי כימותרפיה ובהקרנות. היא עברה גם השתלת מח עצם, אימונו תרפיה ובסופו של דבר צפויה לעבור גם ניתוח.

הסרטן האלים אובחן בגופה של מוריה לפני כחודש, כשנה אחרי שעלתה לארץ מארצות הברית עם הוריה הדס ודניס. תחילה התגוררו בני המשפחה במעלות, אך מאז הטיפולים האינטנסיביים, הם נאלצו לעבור לאזור המרכז סמוך לבית החולים לילדים "שניידר".

מטבע הדברים, ההורים נאלצו לעזוב את מקום עבודתם ומקדישים את זמנם בטיפול בילדה, אולם כיוון שאין להם מקורות הכנסה נוספים, הידרדר מצבם הכלכלי, וכעת פונים חבריהם לציבור בבקשה לעזרה כלכלית שתסייע להורים להמשיך לטפל במוריה הקטנה.

"בעוד כשלושה חודשים אמורה אם המשפחה, הדס, ללדת בשעה טובה. רצה הגורל ובדיוק באותה העת על מוריה לעבור השתלת מח עצם, דבר המחייב אשפוז בבידוד למשך כ-25 עד 40 ימים", נכתב בהודעה שפורסמה בפייסבוק. "אנו, חבריהם של הרוזנטלים, מבקשים את עזרתכם בתרומה. תרומה לילדה חייכנית, צוחקת, חכמה ומתוקה שנגזר עליה להעביר את השנה הקרובה בבית החולים".

במשפחה מקווים שהתגייסות של הציבור תעזור למוריה לעבור את הטיפולים לצד משפחתה, ולהחלים בהקדם. כדי לסייע למשפחה לעבור את הטיפולים, ניתן להעביר המחאות לרכזי התרומות של קרן חסד, שפועלת לניהול התרומות בהתנדבות. במקביל לאיסוף התרומות, המשפחה הקימה אתר, בו ניתן להתעדכן כל העת במצבה הרפואי של מוריה, שפועל גם הוא בזכות תרומות שהועברו למשפחה. מידע על אופן העברת הכספים ניתן לקבל בטלפון 050-8644634 - ד"ר אפי זמירי, או בטלפון 054-3287326 - סטיב רוזנטל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק