המדינה לבג"ץ: מתנגדים למגשר השני

נציגי המתמחים הגישו הערב רשימה של 4 בכירים שלטעמם צריכים ליטול חלק במאמצי הגישור עם האוצר. על המגשר הראשון, השופט בדימוס פרופ' יצחק זמיר, הסכימו המתמחים עם המדינה. "צריך גורם בכיר נוסף בעל היכרות, ידע וניסיון מעמיק הן בהיבט המקצועי והן בהיבט הניהולי - כלכלי", נימקו המתמחים את בקשתם

"כן, אבל": בדיון שנערך הערב בבית המשפט העליון הגישו הערב המתמחים את רשימת השמות של הגורמים שלטעמם עליהם ליטול חלק במשא ומתן עם האוצר. נציגי המתמחים הביעו הסכמה על פרופסור יצחק זמיר - אך הגישו רשימה של ארבעה מועמדים אחרים לתפקיד המגשר השני במו"מ.

"יש מקום כילצד גורם משפטי בכיר יצורף גורם בכיר נוסף בעל היכרות, ידע וניסיון מעמיק הן בהיבט המקצועי והן
בהיבט הניהולי - כלכלי ובכלל זה עם מערכות הרפואה הציבוריות בבתי החולים של המדינה ושירותי בריאות כללית", כתבו המתמחים בהצעה לעליון".

ארבעת המועמדים שהציעו המתמחים במסמך: פרופ' יצחק פטרבורג אשר שימש בגישור כאמור המכיר את הסוגיות מקרוב; מר זאב וורמברנד, לשעבר מנכ"ל שירותי בריאות כללית; פרופ' יונתן הלוי, מנהל ביה"ח שערי צדק בירושלים; פרופ' דן אופנהיים, לשעבר מנכ"ל המרכז הרפואי ע"ש רבין.

הבוקר, אחרי שבוע וחצי של היעדרות, שבו 350 מתמחים אל בתי החולים, בתום דיון שנמשך שעות ארוכות. בלשכת ראש הממשלה אמרו עוד טרם החלטת המתמחים כי נתניהו שב לעסוק במשבר עם צאת השבת ועודכן על כל ההצעות שהוצעו למתמחים במהלך המשא ומתן, להן הם סירבו. "הכשרה של רופא בישראל עולה מאות אלפי שקלים", הזכירו בלשכת רה"מ, "ראש הממשלה אומר שמצב שבו רופאים אינם נשמעים להוראת בית משפט – אינו מקובל".

מנכ"ל משרד הבריאות: האוצר - מאפיונרים

ביום חמישי פורסמו במהדורה המרכזית של חדשות 2 הקלטות של מנכ"ל משרד האוצר, רוני גמזו, שמלין על ההתנהלות האגרסיבית של האוצר במו"מ מול נציגי הרופאים. בעקבות הדברים, הודח גמזו מניהול המשא ומתן ובמקומו מונה הפרופ' שלמה מור-יוסף. לאחר הפרסום התנצל גמזו על הדברים.

"כשאני ישבתי עם הוא, ראש הממשלה. בישיבה והסבירו, הסבירו לו, שתשמע, הרופאים הם בכל זאת סקטור מאוד מאוד חזק. יש חוסר ברופאים, מתחיל להיות חוסר ברופאים וזה. אז הוא אומר: יביאו רופאים מהודו, זה עולם גלובאלי!".

"הם מדברים על האוצר, הם מדברים במרחק מהאוצר. אתם לא מבינים את רמת המניפולציות, את רמת המאפיונריות, אתם לא מבינים את רמת האגרסיביות, שמופעלת כלפי כל מי שעובד מולם. גם אני, ואני עומד לאורך זמן. רק תרשמו לכם שאת הפיטורים שלי כבר הם ביקשו מספר פעמים בשנה האחרונה. ממש, מראש הממשלה, ובלי ליצמן אני הייתי כבר נמצא במקום אחר", אמר פרופ' גמזו, שכלל לא ידע שהוקלט.

"יש לכם עסק עם מערכת מאוד מאוד אגרסיבית, מאוד מאוד מתוחכמת. עם מסורת של שנים. היא לא פעם ראשונה מנהלת משא ומתן מול רופאים, היא מעבירה את המסורת משנה, מגורם לגורם, ויותר מכך: היא מאומנת במשא ומתן הרבה יותר מאידלמן. היא מנהלת (מו"מ) עם העובדים הסוציאליים, היא מנהלת עם המורים, היא מנהלת עם פועלי אשדוד, היא מנהלת עם כולם, ואידלמן מנהל את זה בפעם הראשונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת