הסטודנטים מפגינים; רופאים הודים בדפי הפייסבוק של המתמחים

סוגיית הרופאים המתמחים חוזרת היום לבג"ץ, אך הם ממשיכים להיאבק. סטודנטים לרפואה מפגינים בירושלים - כשהם לבושים כהודים ובדפי הפייסבוק של כמה מהמתמחים מופיעות כבר תמונות של רופאים מהודו. נתניהו: "איש במדינת ישראל לא נמצא מעל החוק"

רופאים הודים? (facebook)

בג"ץ אמור להתכנס בצהריים לדון בעתירת הרופאים המתמחים המבקשים להתפטר, ובינתיים הצדדים ממשיכים להחליף מהלומות.

רופאים מתמחים החלו היום, לאחר הפרסום בחדשות 2 של הציטוט המיוחס לראש הממשלה נתניהו לפיו "אפשר להביא רופאים גם מהודו", להחליף את תמונות הפרופיל בחשבונות הפייסבוק שלהם - לרופאים הודים. את התמונות הראשונות הביא הבלוגר עידו קינן, בבלוג "חדר 404".

כמה מהרופאים גם הפיצו תמונה של ראש הממשלה כשעל מצחו נקודת "טיקה" אדומה וכובע בד הודי מסורתי. מאות סטודנטים לרפואה ומתמחים מפגינים בשעה זו בירושלים, לתמיכה במאבק הרופאים המתמחים. "גם רופאים מהודו וסין לא יסכימו להגיע לפה להיות עבדים", אמרו.

נתניהו עצמו התייחס הבוקר בישיבת הממשלה למשבר וקרא לרופאים: "חזרו מיד לעבודה והשאירו את החולים מחוץ למאבק".

"אתם עושים מלאכת קודש", אמר. "במו ידיכם אתם מצילים חיים, יום יום, שעה שעה. אני מבקש לפנות במיוחד לרופאים המתמחים. אני מבין את הרצון שלכם לשפר את תנאי העסקתכם, אבל איש מאיתנו, איש במדינת ישראל לא נמצא מעל החוק וכולנו חייבים לכבד את החלטות בית המשפט - כי אחרת תהיה פה אנרכיה".

הוא סירב לפתוח את ההסכם שנחתם עם ההסתדרות הרפואית ואמר, "אני אמשיך ללוות מקרוב את תהליך ההידברות ואני אוודא שהתהליך יהיה ענייני ומטבע הדברים בתהליך הזה לא כל הדרישות שלכם יתמלאו, אבל נהיה קשובים לשיפור תנאי העבודה שלכם במסגרת ההסכם שנחתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת