התחזית: סוף שבוע גשום וסוער

אחרי שלושה ימי גשם רצופים, תגיע המערכת החורפית לשיאה בסוף השבוע. הערב צפוי הגשם להתחזק, כשמחר יירד שלג בחרמון. המערכת החורפית הזו צפויה להסתיים ביום ראשון, כשהטמפרטורות יעלו במעט והגשם ייחלש

החורף ממשיך: גם הבוקר הטמפרטורות היו נמוכות - וגם יישארו כך במשך היום. הגשם ימשיך לרדת מדי פעם בצפון הארץ ובמרכזה, כשבשעות הערב הוא יתחזק ויתפשט לצפון הנגב. בעקבות התחזקות הגשם ישנו חשש לשיטפונות במקומות הנמוכים.

הטמפרטורות החזויות להיום והלילה:

 טמפטורות ביוםטמפרטורות בלילה
צפת106
טבריה1812
חיפה1611
תל אביב1813
ירושלים138
באר שבע1911
ים המלח2416
אילת2412

בתל אביב ירדו ביממה האחרונה כ-51 מילימטרים של גשם. בנמל חיפה ירדו כ-33 מילימטר, בבית יצחק 28 ובכפר הס 29 מילימטרים של גשם.

אבל, התחזקות הגשם היום היא רק ההתחלה לקראת מה שצפוי לנו מחר. הגשם ימשיך להתחזק, ילווה בירידה נוספת בטמפרטורות ורוחות עזות שיינשבו. במקביל, שלג בחרמון צפוי לרדת בפעם הראשונה מאז החורף הקודם.

המערכת החורפית צפויה להסתיים בראשון, כשהטמפרטורות יעלו מעט והגשם ייחלש. בשני ובשלישי תורגש התחממות נוספת וייעשה נאה.

רוצים לקבל עידכונים שוטפים על מזג האוויר? הצטרפו לדף התחזית של חדשות 2 בפייסבוק

סערה? החורף צפוי להיות יבש מהרגיל

כמות המשקעים המצטברת בחודשי החורף המרכזיים של תשע"ב, דצמבר-פברואר, צפויה להיות מתחת לממוצע השנתי. זאת למרות כמות המשקעים הגדולה יחסית שהצטברה מתחילת העונה ועד כה.

סבירות החיזוי של השירות המטאורולוגי עומדת על 65% והשנה מתאימה למודלים של מרכזי החיזוי הגדולים בעולם. רמת הדיוק עדיין נחשבת לנמוכה יחסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת