אביו של תמיר שלפסקי ז"ל: "תוך 12 שעות הלך לי הילד"

משפחת שלפסקי נמצאת בסחרור מאז תחילת השבוע. כיצד ייתכן שתמיר בן ה-6 אושפז ויממה לאחר מכן נפטר מלוקמיה? אביו דניאל סיפר הערב בריאיון: "חיבקתי את הילד, נפרדתי ממנו ואמרתי לו שאני אוהב אותו. אחרי 10 דקות הוא נפטר"

בתחילת השבוע נפטר במפתיע, בנסיבות טרגיות, הילד תמיר שלפסקי, תלמיד כיתה א' מאשקלון. הערב התראיין בתכנית "שש" אביו של דניאל, תמיר, שעדיין מחפש הסברים ותשובות כיצד ילד שנחשב לבריא - סבל מלוקמיה בלי שאף רופא יבחין בכך.

"תמיר היה ילד בריא לחלוטין", מספר אביו. "היו פעמים שהיו לו כאבי ראש, אבל הרופאים אמרו שזה וירוסים ולא חשבנו שהוא חולה במחלה קשה כל כך. הוא עשה בדיקות דם אבל לא גילו כלום". דניאל הוסיף וסיפר על מאורעות אותו יום, כשהרופא התורן בקופת החולים החליט להפנות את הילד למיון בבית החולים ברזילי לאחר שחשד כי תמיר ז"ל חולה בדלקת ריאות.

"עשו לו בדיקות דם בברזילי", תיאר שלפסקי את הרגעים האחרונים של תמיר, "ואמרו לי שהם לא רוצים להגיד כלום ובבדיקה נוספת אמרו שלתמיר יש לוקמיה. הרופאים נתנו לו הוראות מדויקות ואמרו שהוא חייב להיות בצום, אבל בכל זאת דאגתי לו לשליש כוס מים ונעליים שיוכל להתקלח".

דניאל סיפר על הרגעים האחרונים של בנו תמיר. "אחרי זה, החלטנו להעבירו לשיבר כאשר מצבו הורע, באזור חצות וחצי הגענו לשיבא. חיבקתי את תמיר, נפרדתי ממנו ואמרתי לו שאני אוהב אותו. אמא שלו נשארה איתו ועשר דקות לאחר שיצאתי מבית החולים הוא נפטר. לא ברור איך תוך 12 שעות מגלים את המחלה הקשה והילד מת", סיכם.

"הוא כל כך סבל"

בתחילת השבוע הגיעו תמיר ואמו לקופת החולים בעקבות תלונות על כאבים עזים ברגליים וחום גבוה. הרופא אבחן שהוא סובל ממחלה ויראלית ונתן לו תרופות להורדת החום. אלא שיום למחרת מצבו הידרדר והוא החל לסבול מדופק מהיר. "הוא שכב בבית והתכווץ מכאבים, סיפרה אמו קרן. היא החליטה לפנות לבית החולים ברזילי, שם ערכו לו בדיקת דם שהביאה עמה את הבשורה המרה וגילתה שתמיר חולה בלוקמיה.

מאותו רגע המשפחה נכנסה לסחרור שלא אפשר לה לעכל את המציאות החדשה. תמיר הובהל לבית החולים "תל השומר" במצב אנוש. "הוא כל כך סבל",סיפרה אמו. "הוא כל הזמן התחנן לרופאים שיפסיקו. כאב לו".

פחות מ-24 שעות אחר כך הידרדר מצבו והוא נזקק להחייאה. הצוות הרפואי הזעיק את שני המשפחה, אך ההחייאה נכשלה ומותו נקבע. "מאותו רגע הבנתי שהחיים שלי השתנו", סיפרה האם בכאב. "איבדתי את הילד היקר שלי ואפילו לא נפרדתי ממנו כמו שצריך. אני מתנחמת בעובדה שכבר לא כואב לו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת