בן 6 בא עם חום למיון - ומת מסרטן תוך 24 שעות

בשבוע שעבר לא היה זכר למחלה המקננת בגופו של תמיר שלפסקי בן ה-6. בתחילת השבוע הוא אובחן בקופת החולים כסובל ממחלה ויראלית אחרי שהיה לו קצת חום. אבל יממה לאחר מכן מצבו הידרדר והוא אושפז בביה"ח ברזילי עם דופק גבוה. בדיקת דם גילתה כי הוא סובל מלוקמיה, אך האבחון הגיע מאוחר מדי והוא מת בתוך פחות מיממה

תמיר שלפסקי ז"ל (חדשות 2)

תמיר שלפסקי ז"ל בן ה-6 היה ילד ככל הילדים עד השבוע האחרון. מחלת הלוקמיה שבה לקה לא הראתה שום סימנים על הילד החייכן שלמד בכיתה א' בבית הספר נוף ים א' באשקלון, עד תחילת השבוע האחרון. אלא שמה שאובחן תחילה כמחלה ויראלית, התברר בהמשך כלוקמיה קטלנית שהביאה למותו תוך שעות, כפי שפורסם היום ב"ידיעות אחרונות".

בתחילת השבוע הגיעו תמיר ואמו לקופת החולים בעקבות תלונות על כאבים עזים ברגליים וחום גבוה. הרופא אבחן שהוא סובל ממחלה ויראלית ונתן לו תרופות להורדת החום. אלא שיום למחרת מצבו הידרדר והוא החל לסבול מדופק מהיר. "הוא שכב בבית והתכווץ מכאבים, סיפרה אמו קרן. היא החליטה לפנות לבית החולים ברזילי, שם ערכו לו בדיקת דם שהביאה עמה את הבשורה המרה וגילתה שתמיר חולה בלוקמיה.

מאותו רגע המשפחה נכנסה לסחרור שלא אפשר לה לעכל את המציאות החדשה. תמיר הובהל לבית החולים "תל השומר" במצב אנוש. "הוא כל כך סבל",סיפרה אמו. "הוא כל הזמן התחנן לרופאים שיפסיקו. כאב לו".

פחות מ-24 שעות אחר כך הידרדר מצבו והוא נזקק להחייאה. הצוות הרפואי הזעיק את שני המשפחה, אך ההחייאה נכשלה ומותו נקבע. "מאותו רגע הבנתי שהחיים שלי השתנו", סיפרה האם בכאב. "איבדתי את הילד היקר שלי ואפילו לא נפרדתי ממנו כמו שצריך. אני מתנחמת בעובדה שכבר לא כואב לו".

בבית הספר שבו למד פרסמו הבוקר הודעה בה הביעו תנחומים על מותו של תלמיד בית הספר בטרם עת. "בית ספר "נוף-ים א" אבל על מותו של תלמיד כיתה א' תמיר שלפסקי ז"ל ומשתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך!", נכתב בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת