התינוקת שחזרה מהכפור אחרי 18 שנה

בישראל נולדה לפני מספר ימים תינוקת חמודה בשם שיראל, שקבעה למעשה תקדים עולמי. אמה אורית, בת 41, ילדה אותה מביצית מופרית שהוקפאה לפני 18 שנה. "מגיל צעיר ידעתי שתהיה לי בעיה רפואית להיכנס להיריון", הודתה האם המאושרת, וצחקה: "אני מחזיקה תינוקת בת 18 על הידיים". במשפחה חוגגים: "זה חלום שהתגשם"

הוקפאה במשך 18 שנה. אילוסטרציה (חדשות 2)

אחרי 18 שנה בהקפאה עמוקה, לפני מספר ימים נולדה התינוקת המאושרת שיראל. האם המאושרת אורית קוטר-כהן, בת 41, הקפיאה עוברים בשנת 1993 ורק כעת, לאחר הרבה טיפולי הפריה ושתי בנות שנולדו כבר בלידה רגילה, היא הצליחה להרות וללדת גם את הביצית שהוקפאה. את הסיפור הבלתי-ייאמן הזה מביא הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

התינוקת שיראל כהן נולדה לפני ארבעה ימים ויש לה שתי אחיות גדולות, אולם ההבדל ביניהן הוא ששיראל נולדה מביצה מופרית שנשאבה מאמה לפני 18 שנה. הזאטוטה, שהייתה אמורה כבר להתגייס לצה"ל, קובעת בכך שיא עולמי חדש. "נשים שנכנסו להיריון בזמן שהעוברים שלי נכנסו להקפאה כבר מלוות את ילדיהן לבקו"ם", סיפרה אורית. "אני מחזיקה תינוקת בת 18 על הידיים".

"חשבתי להסתפק בשתי הבנות אבל בעלי רצה עוד ילד"

"מגיל צעיר ידעתי שתהיה לי בעיה רפואית להיכנס להיריון", הוסיפה קוטר-כהן. שנה לאחר שהתחתנה היא החלה בטיפולי פוריות ועברה שאיבת ביציות, שחלקן הופרו. בתום הטיפול, העוברים מאחת המבחנות הוחזרו לרחם אך היא לא הצליחה להיכנס להיריון.

דווקא אז, כעבור כמה שנים, כשנראה היה שהחלום לא יתגשם, נכנסה לפתע אורית להיריון בדרך הטבע וילדה בת בכורה - את אופיר, היום בת 16 וחצי. שנתיים לאחר מכן ילדה אורית בת שנייה, ליאן, אבל זה עדיין לא הספיק. "חשבתי להסתפק בשתי הבנות אבל בעלי רצה עוד ילד", היא אומרת.

האחות הגדולה: "לא מוותרת על להיות הבת הבכורה"

בשנת 2005 שבה אורית לטיפולי ההפריה, וניסתה להחזיר לרחמה את הביציות שהופרו והוקפאו ב-1993. אחרי חמש שנים, עם המבחנה האחרונה שנותרה בהקפאה - נכנסה הצליחה אורית להיכנס להיריון ונשאה ברחמה תאומות. כעבור מספר שבועות הפילה אורית את אחד העוברים, אולם היא סירבה להרים ידיים. 

"לשמחתי שיראל שרדה, למרות גילי המבוגר יחסית והסיבוך בהיריון המשכתי לעבוד עד הרגע האחרון וילדתי בלידה טבעית", מציינת האם הגאה.

שמעון, בעלה, התרגש מאוד מהלידה. "רציתי ילד שלישי. אין משהו שיכול לתאר את מה שאנחנו מרגישים", אמר. גם שתי אחיותיה הגדולות של שיראל מאוד מאושרות מהלידה: "לא האמנתי שאימא תיכנס להיריון, זה חלום שהתגשם", אבל האחות הגדולה אופיר מתעקשת: "אני לא מוותרת על להיות הבת הבכורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת