גור הג'ירף שנולד בספארי: דוליטל

אחרי קרוב ל-5000 הצעות לשם שהתקבלו בספארי ברמת גן, נקבע איך ייקרא הג'ירף החדש שנולד לפני מספר ימים בלידה קשה. אחת מהגולשות בפייסבוק של הספארי הציעה את השם "דוליטל", והוא זה שנבחר לאחר דיונים ממושכים - בהערכה לרופא הווטרינר שהציל את חייו של הגור. האם דוליטל יהפוך לאטרקציה המועדפת על המבקרים?

תכירו: דוליטל, גור ג'ירפות (רויטרס)

ד"ר דוליטל: בספארי ברמת גן נולד לפני מספר ימים גור ג'ירף חמוד לאמא המאושרת, הג'ירפה דקלה. לידתו הייתה סבוכה מאוד ונדרשה התערבות של הווטרינר, אולם בסופה נולד גור קטן במשקל 'זעום' של 60 ק"ג וגובה 'קטנטן' של 1.80 מטר. אולם אחרי כל ההתרגשות, בספארי לא הצליחו להחליט איך לקרוא לגור החדש, ובמקום זאת ביקשו מהציבור להציע שמות.

צפו: גור ג'ירף נולד בספארי

קרוב ל-5000 הצעות התקבלו בדף הפייסבוק ובאתר האינטרנט של הספארי ברמת גן. אתמול התכנסה הוועדה לבחירת השם בספארי ובחנה את השמות השונים שהוצעו. אנשי הספארי התלבטו בין השם "דקטרי" - 'רופא' בשפה הסוואהילית - אך בסוף הבינו שזה שם מוזר מדי והחליטו לקרוא לו 'דוליטל', על שם הווטרינר שהציל את חייו, אחרי שזיהה כי שתי רגליו של הגור מסובכות סביב צווארו באופן שהיה עלול לגרום למותו. השם דוליטל הוצע על ידי גולשת בשם ורד גואטה שכתבה אותו בדף הפייסבוק של הספארי.

"זו פעם ראשונה שקיבלנו כל כך הרבה הצעות לשמות", הודתה דוברת הספארי, שגית הורוביץ, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "חיפשנו את שם שמתחיל באות ד' בגלל שנהוג בגני חיות לקרוא לתינוק בשם שמתחיל באות הראשונה של אמו, במקרה הזה דקלה".

בספארי מתכוונים להפוך את הג'ירף לאטרקציה של ממש, זאת בשל הלידה הקשה שהייתה לו. "אנו מתכוונים לקיים הדרכות מיוחדות בשבתות וחגים ליד החצר שלו בגלל סיפור ההמלטה הקשה שלו ונקרין גם את סרט ההמלטה", סיפרה הורוביץ.

בספארי יכינו בקרוב שלט עם שם הג'ירף החדש וייתלו אותו בסמוך לחצרו על מנת שכל המבקרים וגם אנשי הספארי יכירו מקרוב את דוליטל הג'ירף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת