100 מומחים התפטרו - עשרות נוספים מאיימים להצטרף

עוד עליית מדרגה במשבר הרופאים הבלתי נגמר. אחרי שהבוקר מימשו כ-100 רופאים את איומם והתפטרו – עשרות נוספים מאיימים להצטרף. 200 סטאז'רים לא הגיעו לעבודה בנוסף למתמחים

100 רופאים מומחים התפטרו הבוקר מעבודתם. 40 מבין הרופאים עזבו את עבודתם בבית החולים "רמב"ם" בחיפה, מספר זהה בבית החולים "איכילוב" בתל אביב - ו-20 נוספים משתייכים לבית החולים "שיבא" בתל השומר.

אחרי ההתפטרות הבוקר - עוד עשרות רופאים מומחים, בין 20 ל-30, מאיימים להצטרף למתפטרים.

המהלך בא אחרי שאתמול לא הופיעו לעבודה כ-360 מתמחים והבוקר נעדרו מחדרי המיון כ-200 סטאז'רים. במשרד הבריאות מאיימים לנקוט צעדים משפטיים נגד הרופאים שהתפטרו, בניגוד להחלטת בית הדין הארצי לעבודה.

סגן יו"ר ועד הרופאים בבית החולים "רמב"ם" בחיפה, ד"ר אבי ויסמן, העניק גיבוי למתפטרים בריאיון לחדשות 2 באינטרנט: "זה צץ מהשטח. הם מבחינתם רואים בהתפטרות הזאת משהו חוקי לחלוטין".

עם זאת, הוא הזהיר מפני הידרדרות המצב. "כל הרופאים בבתי החולים נאלצים לעשות כרגע הרבה יותר, אבל זה לא יחזיק מעמד הרבה מדי זמן", אמר ד"ר ויסמן - והוסיף כי "הכיוון מאוד מפחיד".

ויסמן אף קרא הן לנציגי הרופאים והן לאנשי האוצר למנות מתווך שיוסכם על שני הצדדים כדי לנסות ולגשר על הפערים: "אנחנו זקוקים למישהו כמו שופט עליון בדימוס, שיבוא מחוץ למערכת, לא יצטרך לתת דין וחשבון לאף אחד ולא מחכה לתפקיד כלשהו. זה צריך להיות אדם אחראי מספיק שכולנו נסמוך עליו".

הוא הדגיש כי אם כך אכן יהיה, "אני כמעט משוכנע שהרופאים יקבלו את הדין". במידה שלא ייעשה מאמץ משמעותי לגשר על הפער, הזהיר ויסמן כי "אנו ניקלע לדרך ללא מוצא רק מכיוון שאף אחד לא מוכן לוותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת