חולה מתה בגלל אבחון שגוי של רופאים

בבית החולים בילינסון בפתח תקווה התגלו כשלים חמורים באבחון של רופאים מתמחים ומומחים. אורה ביטון בת ה-61 שוחררה פעמיים מבית החולים למרות חשד שהיא סובלת מדימום מאסיבי בראשה. הרופאים אף שלחו אותה לאבחון פסיכיאטרי. בפעם השלישית שהגיעה לביה"ח התגלה הדימום אך הפעם זה היה מאוחר מדי - כעבור יומיים היא מתה

מחדל בחדר המיון. ארכיון (חדשות 2)

ועדת חקירה במשרד הבריאות קבעה כי חולה שסבלה מדימום מאסיבי בראשה מתה בגלל אבחון לקוי של רופאים ומתמחים בבית החולים בילינסון. מהדוח עולה כי הרופאים שלחו אותה בטעות לאבחון פסיכיאטרי בבית החולים הפסיכיאטרי גהה. העיתון ישראל היום חושף הבוקר את המחדל בחדר המיון.

אורה ביטון בת ה-61 הגיעה לחדר המיון בבית החולים בילינסון בפתח תקווה פעמיים בהפרש של שישה ימים, כשהיא מתלוננת בין היתר על כאבי ראש פתאומיים ועזים, התעלפות, הזעה והקאות. רופאים שבדקו אותה בטרם אושפזה העלו חשד כי היא סובלת משטף דם במוח, אך הרופאים בבילינסון לא התחשבו באבחנה זו.

ביטון שוחררה פעמיים מהמיון מבלי שעברה את כל הבדיקות החיוניות לאיתור דימום במוח ולאחר שאובחנה באופן מוטעה ושגוי. כששוחררה בפעם השנייה הרופא המליץ לשלוח אותה לאבחון נפשי דחוף בבית החולים הפסיכיאטרי גהה. כעבור ארבעה ימים הגיעה ביטון לבית החולים בילינסון בפעם השלישית כשרק אז התגלה דימום קשה בראשה, אבל אז זה כבר היה מאוחר מידי והיא מתה כעבור יומיים.

"החמצת הרופאים - ליקויי מאורות"

משרד הבריאות חקר את מותה של אורה ביטון, אישה בריאה בדרך כלל, בוועדת בדיקה שהגישה לאחרונה את ממצאיה. ועדת הבדיקה קבעה כי הרופאים המתמחים והמומחים בבילנסון שטיפלו בביטון בשתי הפעמים שבהן הגיעה לחדר המיון, ביצעו טעויות חמורות בשיקול דעת והאבחנות הרפואיות שלהם היו לא סבירות ובלתי מתקבלות על הדעת. עוד ציינה הוועדה כי ההחמצה של אבחנת הדימום בראשה של החולה על ידי כל הרופאים שטיפלו בה היא בבחינת "ליקוי מאורות".

מבית החולים בילינסון נמסר בתגובה: "בית החולים משתתף בצערה של המשפחה. מסקנות ועדת הבדיקה יילמדו ובית החולים יפעל בהתאם". משרד הבריאות מסר למשפחת החולה כי בקרוב יגובשו החלטות לפתיחת הליכים משמעתיים נגד הרופאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת