צפו: מחאת גרינפיס למען מיחזור בירושלים

אחרי שכבר "כבשו" את גשר המיתרים, השתלטו פעילי ארגון איכות הסביבה על כיכר ספרא בירושלים והציבו שם שלטי ענק בקריאה לראש העירייה להתחיל ולמחזר פסולת בבירה: "מדי שנה מיוצרת בישראל כמות פסולת עירונית בנפח של חמישה מגדלי עזריאלי. ירושלים אחראית ל-6.5% ממנה"

מי שעבר הבוקר בכיכר ספרא שבירושלים היה עד למחזה בלתי שגרתי: פעילי ארגון "גרינפיס" טיפסו על התרנים שבמתחם ותלו עליהם שלטי מחאה נגד העירייה, שלטענתם לא פועלת למחזור הפסולת בעיר. את מפגן המחאה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

האירוע נשא את הכותרת: "דורשים תקציב מחזור לשנת 2012. ברקת, תפסיק למחזר הבטחות ותחחיל למחזר עכשיו".

ב"גרינפיס" הסבירו כי "מדי שנה מיוצרת בישראל כמות פסולת עירונית בנפח של חמישה מגדלי עזריאלי. ירושלים אחראית ל-6.5% מסך הפסולת - כ- 400,000 טון בשנה".

עוד טענו בארגון כי "80% מהפסולת בישראל אינה ממוחזרת אלא מוטמנת באדמה, מה שגורם לזיהום, לפליטת גזי חממה ולסכנה למי התהום. בכל שנה מבזבזת עיריית ירושלים 447 מיליון שקלים בהטמנת פסולת מעורבת במקום למחזר אותה".

תומכי המחאה קוראים לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, "לקבל על עצמו את אחריות ולפעול באופן מיידי ויישום הפרדת פסולת במקור - הצבת שני פחי מחזו, אורגני ויבש, בכל בית, בניין או בית עסק בעיר החל משנת 2012".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת