הערב נדע: ים המלח ב-7 פלאי תבל?

אנחנו על המפה? הערב ב-21:00 נדע האם ים המלח זכה בתחרות שבעת פלאי תבל, והתברג ברשימה המכובדת. מי שעדיין לא הצביע בתחרות, לא יכול לעשות זאת מאחר וההרשמה נסגרה ב-13:11 בצהרים. משמעות הזכיה: מאות אלפי תיירים ו-300 מיליון שקלים נוספים למשק מדי שנה

הספקתם להצביע לים המלח? בשעה 13:11 שעוננו, נסגרה התחרות על המקום בין שבעת פלאי תבל, ובשעה 21:00 הערב נדע אם המאמץ הלאומי השתלם וים המלח שלנו ייכנס לרשימה. השבוע הודיעה ועדת התחרות כי ים המלח הגיע לעשיריית האתרים המובילים בתחרות.

לרגל אירוע ההכרזה על הזוכים, ייכנס הערב כפר הנופש ביאנקיני שבחוף הצפוני בים המלח מסיבת הכרזה שאליה הוזמנו אישי ציבור, אמנים ותושבי היישובים של מועצת תמר ומועצת מגילות. "אם נזכה, תהיה אפשרות לשקם את ים המלח ולחשוף אותו", אמר היום דב ליטבינוף, יושב ראש המועצה האזורית תמר בשיחה עם חדשות 2. "אפשר עדיין להצביע".

ההערכות הן כי זכייה תביא לים המלח עוד 300 אלף תיירים מדי שנה, מה שייצור 12 אלף מקומות עבודה חדשים במשק. המשמעות היא הכנסה נוספת של כ-300 מיליון שקלים בשנה. על כן, נרתמו משרד ראש הממשלה ומשרד התיירות לפרוייקט המיוחד, המעודד את ההצבעה לאתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת