"160 רופאים בכירים יתפטרו - אם ההסכם לא ישונה"

אלפי רופאים הצטרפו הערב לארגון ארב"ל, שנועד להוות אופוזיציה להסתדרות הרפואית. סגן מנהל בית החולים "איכילוב" אמר כי בידיו מכתבים של מאות רופאים בכירים, שהצהירו על תמיכה במתמחים ואיימו להתפטר אם דרישותיהם לא ייענו

אחרי שבג"ץ הקציב למתמחים פרק זמן של שבועיים לדיון בדרישותיהם מול נציגי האוצר, זכו הערב הראשונים לחיזוק משמעותי מול המדינה מצד הרופאים הבכירים.

ד"ר יוסי פז מבית החולים "איכילוב" שבתל אביב אמר הערב: "יש ברשותי 160 מכתבים של רופאים בכירים שהחליטו להתפטר אם ההסכם לא ישונה".

אותם רופאים בכירים הבהירו כי הם מעניקים גיבוי מלא למתמחים במאבקם, ועשרות מתוך אלה שאיימו להתפטר משמשים ראשי מחלקות בבית החולים "איכילוב".

את האיום ששיגר לעבר המדינה חשף ד"ר פז בכנס היסוד של ארב"ל (ארגון רופאי בתי החולים), שצפוי לשמש ארגון חלופי להסתדרות הרפואית. באירוע, שנערך בתל אביב, הודיעו כ-1,700 רופאים על החלטתם להצטרף לארגון.

"מתמחה שייבקש להתפטר באופן אישי - יורשה לעשות כן"

אחר הצהריים קבע שופט העליון חנן מלצר כי נציגי האוצר והמתמחים ישובו אל שולחן המשא ומתן וייעדכנו את בית המשפט בהתפתחויות במגעים ביניהם כעבור שבועיים.

מלצר קיבל את ההחלטה בדיון בעתירה שהגישו הרופאים נגד החלטת בית הדין הארצי לעבודה, שאסר עליהם להתפטר מבתי החולים.

מלצר קבע עוד כי בחלוף השבועיים שאותם קצב, יקבלו שופטי בג"ץ הכרעה באשר לטיפול בעתירה. עם זאת, הוא הבטיח כי "מתמחה שייבקש להתפטר באופן אישי ואמיתי מעבודתו בבית חולים יורשה לעשות כן".
 
קודם לכן התקבלה בבג"ץ תשובת המדינה על העתירה. נציג משרד האוצר הודיע כי אנשיו יגלו נכונות לשוב להידברות עם המתמחים ויישקלו מתן מענק להם, אך הדגיש כי לא יאפשרו את פתיחתו מחדש של ההסכם שהתגבש מול ההסתדרות הרפואית בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת