אחרי 9 שנים: גור קוף קפוצי'ין נולד בספארי

כבר קרוב לעשור שבספארי ברמת גן מחכים לבשורה מחצר קופי הקפוצ'ין הבכיין. היום הם יכלו להזיל דמעה של התרגשות, לאחר שהקופה "קופטש" בת ה-15 ילדה גור קטן וחמוד. קופטש נחשבת לאחת הנקבות הנחותות בקבוצה ומאז ההמלטה נראה כי חלה תפנית ומעמדה בקבוצה עולה. גם הגור הטרי נראה שמח ומאושר

הגור ואמו המאושרת (הספארי)

כבר תשע שנים שלא היו המלטות בחצר קופי הקפוצ'ין הבכיין בספארי. היום נשמו לרווחה עובדי הספארי, לאחר שקופטש בת ה-15 ילדה גור חמוד. קופטש נחשבת לאחת הנקבות הנחותות בקבוצה ומאז ההמלטה נראה כי חלה תפנית ומעמדה בקבוצה עולה.

קופי הקפוצ'ין, שמוצאם בדרום אמריקה, הגיעו לספארי ברמת גן ב-15 למאי 1987 לאחר שהוברחו ונתפסו בגרמניה. בחודשים האחרונים הוכנסו הקפוצ'ינים לתכנית אימון הכוללת רק ניסיון התקרבות והאכלה ביד של המטפלים.

אף על פי שבמשך שנים לא נצפה גור בחצר הקפוצ'ינים, נראה כי לקופטש אינסטינקטים אימהיים בריאים וכבר מהיום השני להולדתו של הגור, היא החלה לשאת אותו לרוחב כתפיה כפי שנוהגים לעשות קופים אלו - כמעין סחיבת פצוע. הגור הקטן נישא עליה וכבר מרים את הראש ונראה עירני.

קופי הקפוצ'ין נחשבים לחכמים ביותר מבין קופי העולם החדש. כך למשל הם יודעים לשים אגוז על אבן ולפצח אותו בעזרת אבן נוספת. הקפוצ'ין הבכיין נקרא כך בשל הקולות דמויי הבכי שהוא משמיע לצורך תקשורת בין הפרטים בקבוצה. בספארי שמחו מאוד על ההמלטה הייחודית לאחר שנים כה רבות וגם לאור העובדה שבגני חיות בעולם ישנם רק 39 קופי קפוצ'ין בכיין, כך שישראל יכולה להתגאות גם - בקופיה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת