שיפור במצב האישה שהתמוטטה בעקבות בדיקת מי השפיר

שבוע לאחר שאישה בת 30 מאזור השרון אושפזה במצב קריטי לאחר שעברה בדיקת מי שפיר, חל שיפור קל במצבה. מנהל בית החולים לניאדו מעדכן "היא החלה להגיב לגירויים בסביבתה וכעת היא מונשמת באופן חלקי"

שיפור במצב האישה. ארכיון (gettyimages)

שבוע לאחר שאושפזה במצב קריטי בבית החולים לניאדו בעקבות סיבוך בבדיקת מי שפיר, חל שיפור במצב האישה בת ה-30 והיא החלה להגיב לגירויים בסביבתה. 

מנהל בית החולים "לניאדו" בנתניה ד"ר אבינועם שקולניק, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "עד אתמול האישה הייתה מורדמת ומונשמת באופן מלא. היום היא החלה להגיב וכעת היא מונשמת באופן חלקי", אמר ד"ר שקולניק.

"הרדמנו אותה באופן יזום כיוון שגופה התנגד לתהליך ההנשמה, אבל כעת כשחל שיפור במצבה, עברנו ממצב של הנשמה מלאה למצב של הנשמה חלקית", הדגיש ד"ר שקולניק וציין כי מצבה מוגדר עדיין מוגדר קשה.

הרופאים קבעו את מותו של התינוק

לפני כשבוע הגיעה האישה לבצע את בדיקת מי השפיר במרפאה פרטית באזור השרון. לאחר שבוצע הדיקור, חלה הידרדרות מהירה במצבה, והיא פונתה לבית החולים "לניאדו", שם היא אושפזה ועברה סדרת בדיקות. הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו של העובר, אך מצבה של האישה המשיך להידרדר, והוחלט לכרות את רחמה, לשם חדר הזיהום.

בדיקת מי השפיר נעשית באמצע ההריון באמצעות מחט שמוחדרת דרך הבטן אל תוך הרחם. רופאים דיווחו כי זיהום שק מי השפיר מתרחש בדרך כלל אחת ל-300 בדיקות, אך זיהום קשה דוגמת הזיהום שסובלת ממנו הצעירה הוא נדיר.

בסוף חודש יוני האחרון, צעירה נוספת בת 26 שעברה בדיקת מי שפיר, אושפזה בעקבותיה בבית החולים קפלן ברחובות לאחר שסבלה מזיהום חמור, ובעקבותיו איבדה את עוברה. בעקבות הזיהום, קרסו מערכות גופה והיא סבלה מכשל רב-מערכתי שהעמיד את חייה בסכנה. החיידק ממנו סבלה הצעירה הוא חיידק האי-קולי, אותו חיידק שנמצא במלפפונים המזוהמים במערב אירופה. בשל הזיהום, ובניסיון להציל את חייה, נאלצו לכרות הרופאים את רחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת