היום: הרופאים המתמחים יגיעו לדיון בבג"ץ

לאחר שבית הדין לעבודה דחה את התפטרותם, יגיעו היום הרופאים המתמחים לדיון בבג"ץ על מנת שזה יאפשר להם להתפטר כחוק. אתמול התכנסו והפגינו 1,500 מתמחים וסטודנטים לרפואה מול רחבת מוזיאון תל אביב וקראו לראש הממשלה לגבש רעיון אמיתי למשבר: "לא נוותר"

לא מוותרים על הפיטורים: בג"ץ יתכנס היום בירושלים על מנת לדון בעתירה שהגישו הרופאים המתמחים שמבקשים לשנות את החלטת בית הדין לעבודה - שקבע לפני כשבועיים שהתפטרותם לא חוקית.

הדיון בבג"ץ יהיה שיאו של המאבק שמנהלים המתמחים על שיפור תנאי העסקתם. בעתירתם טוענים המתמחים כי בית הדין שולל מהם את זכות היסוד להתפטר ולכן החלטתו אינה חוקית.

ההערכות הן שבדיון היום לא צפויה להתקבל הכרעה אלא זו תועבר להרכב גדול יותר בהשתתפות נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש. במידה ותתקבל עתירת המתמחים, כבר מחר מאות מהם צפויים לממש את התפטרותם ולא להגיע למחלקות בבתי החולים ברחבי הארץ.

אמש: מאות רופאים הפגינו בת"א

אתמול הסטודנטים לרפואה הצטרפו למחאה, והשביתו את הלימודים כצעד הזדהות עם הרופאים המתמחים. בנוסף הגיעו מהם מאות להפגנת המתמחים שנערכה ברחבת מוזיאון ת"א נגד הסכם ההעסקה שחתמה ההסתדרות הרפואית עם האוצר תחת הכותרת: "ישראל נלחמת על הבריאות".

בין המפגינים הייתה גם דפני ליף, ממובילות המחאה החברתית, שהביעה חשש מהשפעת המשבר במערכת הבריאות על עתידה של ישראל.

דעה: אופרת הסבון של הרופאים והאוצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת