עברה בדיקת מי שפיר וכמעט מתה

טרגדיה בשרון. צעירה כבת 30, שהגיעה לבצע בדיקת מי שפיר שגרתית במרפאה פרטית, איבדה את עוברה ורחמה נכרת - זאת לאחר שלקתה בזיהום חמור בדם ככל הנראה בעקבות הדיקור. היא מאושפזת במצב קשה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים לניאדו בנתניה

בת 30 במצב אנוש לאחר בדיקת מי שפיר (gettyimages)

אישה כבת 30 מאושפזת באורח קשה בבית החולים "לניאדו" בנתניה, לאחר שעברה בדיקת מי שפיר שהסתבכה. העובר מת ורחמה של האישה נכרת, בעקבות זיהום חמור בדם שבו לקתה.

לפני כשבוע הגיעה הצעירה לבצע את הבדיקה השגרתית במרפאה פרטית באזור השרון. לאחר שבוצע הדיקור, חלה הידרדרות מהירה במצבה, והיא פונתה לבית החולים "לניאדו" בנתניה, שם היא אושפזה ועברה סדרת בדיקות.

בדיקת מי השפיר נעשית באמצע ההריון באמצעות מחט שמוחדרת דרך הבטן אל תוך הרחם. רופאים דיווחו כי זיהום שק מי השפיר מתרחש בדרך כלל אחת ל-300 בדיקות, אך זיהום קשה דוגמת הזיהום שסובלת ממנו הצעירה הוא נדיר.

הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו של העובר, אך מצבה של האישה המשיך להידרדר, והוחלט לכרות את רחמה, לשם חדר הזיהום. כעת מאושפזת הצעירה במחלקה טיפול נמרץ בבית החולים "לניאדו" בנתניה, כשהיא במצב קשה אך יציב.

בסוף חודש יוני האחרון, צעירה נוספת בת 26 שעברה בדיקת מי שפיר, אושפזה בעקבותיה בבית החולים קפלן ברחובות לאחר שסבלה מזיהום חמור, ובעקבותיו איבדה את עוברה. בעקבות הזיהום, קרסו מערכות גופה והיא סבלה מכשל רב-מערכתי שהעמיד את חייה בסכנה. החיידק ממנו סבלה הצעירה הוא חיידק האי-קולי, אותו חיידק שנמצא במלפפונים המזוהמים במערב אירופה. בשל הזיהום, ובניסיון להציל את חייה, נאלצו לכרות הרופאים את רחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת