מוצרים "ללא סוכר" מזיקים לבריאות השיניים

אולי חסכתם קלוריות במוצר "ללא סוכר", אבל מסתבר שאתם מסכנים את בריאותכם. מחקר חדש שנערך בפינלנד ובארה"ב מגלה שממתיקים מלאכותיים המצויים במשקאות קלים ובמסטיקים מגבירים את רמת החומציות בפה ומזיקים לשיניים. "המונח 'ללא סוכר' גורם לאנשים להאמין שהמוצרים מגנים על השיניים - למעשה לא כך דבר", ציינו החוקרים

מוצרים ללא סוכר פוגעים בשיניים (AP)

חשבתם שאם אכלתם מוצר שרשום עליו "ללא סוכר" אז אכלתם משהו בריא? מסתבר שטעיתם. מחקר שנערך בפינלנד ובארצות הברית ועיקריו פורסמו הבוקר במעריב, מגלה שהמוצרים המומתקים בתחליפי סוכר מלאכותיים כמו מסטיקים ומשקאות קלים גורמים לנזק לשיניים ואף עלולים לפגוע במערכת העיכול ולגרום לתת-ספיגה.

המחקר שפורסם בכתב העת הבריטי לרפואת שיניים קובע כי כל המוצרים "נטולי הסוכר" לא מסייעים לכל מי שרוצה לחסוך קלוריות ולרדת במשקל ויתרה מכך, המוצרים הללו הוגדרו כבעלי סיכון נסתר לבריאות. תוצאות המחקר מראות שחלק ממוצרי הצריכה עליהם מסומן צירף המילים "ללא סוכר" מקטין מחד את הסיכון להופעת העששת הגורמת לחורים בשיניים, ומאידך מגביר את רמת החומציות בפה מה שבפועל פוגע בשכבת האימייל המצפה את השיניים.

"הגם שתוספי הטעם החומציים הללו וחומרים משמרים נוספים במוצרים ללא סוכר זוכים לתשומת לב מועטה, יש בהם כדי לחולל אפקטים שליליים בבריאות השיניים וכדאי שהצרכנים יהיו מודעים לכך", ציינו עורכי המחקר. "המונח 'ללא סוכר' גורם לאנשים להאמין שהמוצרים מבטיחים הגנה על השיניים כשלמעשה לא כך דבר", הוסיפו החוקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת