החורף עוזב: הגשמים ייחלשו

עד שעות אחר הצהריים מזג האוויר הסוער יחלוף, הגשמים והברד ייחלשו אך הטמפרטורות יישארו נמוכות מהרגיל לעונה. המערכת החורפית והקרירה תלווה אותנו עד יום חמישי, אז צפוי האביב לשוב

הגשמים ייחלשו. ארכיון (פלאש 90, מרים אלשטר)

מזג האוויר החורפי שליווה אותנו לאורך חגיגות המימונה ימשיך ללוות אותנו גם היום (שני), אך הגשמים והברד של אתמול ייחלשו בהדרגה וייפסקו בשעות אחר הצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום יוסיף להיות קריר והגשם ייחלש משמעותית. בלילה יהיה מעונן חלקית וקר. בימים הקרובים הטמפרטורות יעלו, ולמרות שביום חמישי יש סיכוי לטפטופים, לא צפוי גשם של ממש ומזג האוויר האביבי יחזור.

הטמפרטורות הצפויות במהלך היום: בקצרין 14 מעלות, בצפת 12, בטבריה 19, בחיפה 16, בתל אביב 18, בירושלים 13, ברחובות 18, בבאר שבע 18, במצפה רמון 16 ובאילת 21 מעלות בשעות הצהריים.

כמויות משקעים חריגות לעונה

מאז יום שישי ועד אתמול בשעה 15:00 נמדדו לא פחות מ-102 מילימטרים של גשם ביישוב מצפה חרשים במועצה האזורית משגב. מצפה חרשים עומד בראש טבלת הדירוג של נתוני הגשם.

אחריו, חיפה עם 76 מילימטרים של גשם, בבית דגן נמדדו 55 מילימטרים, 52 מילימטרים של גשם ירדו בצפת ובאזור הכינרת נמדדו 47 מילימטרים. מפלס הכינרת עלה ב-4.5 סנטימטרים מאז יום שישי ועד הבוקר.

בתל אביב נמדדו 38 מילימטרים של גשם, באריאל 33 מילימטרים ובירושלים 29. גם אזור הדרום זכה למנות גדושות יחסית של גשם: באשקלון נמדדו 15 מילימטרים, בשדה בוקר 7 מילימטרים ובערד 3 מילימטרים של גשם.