השיא מאחורינו: 100 מ"מ גשם בצפון

בשעות הצהריים נרשם שיא הסערה הנדירה שפקדה את ישראל בחודש אפריל. יותר מ-100 מ"מ של גשם ירדו בצפון ו-20 ס"מ שלג נערמו בחרמון. הגשם יחלש בהדרגה הערב והלילה וייפסק לחלוטין מחר. צפו בכמויות המשקעים

שיאה של המערכת החורפית מאחורינו - אבל הגשם עוד כאן: אירוע הגשם הנדיר יחסית לממוצע בחודש אפריל החל בסוף השבוע ורק היום (ראשון) בצהריים התחלנו לראות את הסוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז יום שישי ועד היום בשעה 15:00 נמדדו לא פחות מ-102 מילימטרים של גשם ביישוב מצפה חרשים במועצה האזורית משגב. מצפה חרשים עומד בראש טבלת הדירוג של נתוני הגשם.

נהריה, הבוקר (אורן קדוש ורותי וינר)

אחריו, חיפה עם 76 מילימטרים של גשם, בבית דגן נמדדו 55 מילימטרים, 52 מילימטרים של גשם ירדו בצפת ובאזור הכינרת נמדדו 47 מילימטרים. מפלס הכינרת עלה ב-4.5 סנטימטרים מאז יום שישי ועד הבוקר.

בתל אביב נמדדו עד 15:00 אחר הצהריים 38 מילימטרים של גשם, באריאל 33 מילימטרים ובירושלים 29. גם אזור הדרום זכה למנות גדושות יחסית של גשם: באשקלון נמדדו 15 מילימטרים, בשדה בוקר 7 מילימטרים ובערד 3 מילימטרים של גשם.

חיפה, הבוקר (אייל מזרחי)

הסערה, שכללה גם רעמים, ברקים וברד, גרמה לנזק במקומות מסוימים. באור עקיבא פרצה שריפה בחנות תבלינים, ככל הנראה בעקבות פגיעת ברק. שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום, הצליחו להשתלט על הדליקה. לא דווח על נפגעים.

באתר החרמון הגיעה המערכת החורפית לשיאה, שם נערמו במהלך סוף השבוע והיום 20 סנטימטרים של שלג. שיא המערכת עבר אותנו בצהריים. הגשם ייחלש במהלך הערב והלילה. מחר יירד מעט גשם, והוא ייפסק בהדרגה.

אור עקיבא, היום (דוברות כיבוי והצלה מחוז חוף)

גיא ורון השתתף בהכנת הידיעה.