אחרי המסיבה בכינרת: טונות של אשפה

אלפי צעירים בילו את סוף השבוע האחרון של חג הפסח בפסטיבל מוזיקה שנתי. הבוקר, כמויות האשפה האדירות שנמצאו על החוף ובצידי הדרכים זעזעו את העוברים והשבים. חבר בצוות ההפקה: "לא השארנו זבל ולא נשאיר זבל - הניקוי התעכב בגלל מזג האוויר"

שאריות של חג הפסח: אלפי צעירים בילו בסוף השבוע האחרון בפסטיבל הטראנס "דוף" הנערך זו השנה ה-12 בחול המועד פסח בחופי הכינרת. הבוקר (ראשון), בסיומה של המסיבה הגדולה, התגלו כמויות אשפה אדירות שהשאירו הבליינים אחריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלכלוך שנמצא הן על החוף והן בצדי הדרך באזור המוגדר לחנייה זעזע את העוברים והשבים. "אנחנו מנקים את החוף לחלוטין, ואפילו יש חברת ניקיון שמנקה שם עכשיו", אמר בתגובה חבר בהפקת הפסטיבל. "לא השארנו זבל ולא נשאיר זבל - הניקוי התעכב בגלל מזג האוויר. אנחנו עובדים עם החוף הזה 12 שנים ומעולם לא השארנו בלאגן או לכלוך". ‎‏

על החוף ובצידי הדרך

זבל - לא רק בכינרת

במהלך חג הפסח פונו מהיערות והפארקים ברחבי הארץ 550 טון אשפה. האתרים שמהם פונתה כמות הזבל הגדולה ביותר הם פארק רמות מנשה עם 80 טון, יער בן שמן שממנו פונתה 60 טון, גוש יערות ביריה עם 40 טון וביערות הדרום פונו כ-120 טון.

יערני קק"ל דיווחו על כמויות אשפה גבוהות, אבל במרבית האתרים המטיילים השאירו את האשפה בפחים ולא מפוזרת באזור הפיקניק. במהלך החג היערנים הסתובבו בין המטיילים, קיבלו את פניהם בכניסה ליערות או בתחנות המידע, חילקו שקיות אשפה וביקשו מהמטיילים להקפיד ולשמור על הניקיון.