ליצמן למתמחים: "מוכן לדבר, רק שובו לעבודה"

במסיבת עיתונאים שכינסו סגן שר הבריאות ומנכ"ל משרדו בחדר המצב המיוחד, קראו השניים למתפטרים לשוב אל שולחן המשא ומתן והבטיחו לאתר עבורם פתרון ראוי: "לאורך זמן - לא נוכל בלי המתמחים". ליצמן חזר על תכניתו להביא רופאים מחו"ל

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ומנכ"ל משרדו, ד"ר רוני גמזו, כינסו בצהריים מסיבת עיתונאים בחדר המצב המיוחד שהוקם בעקבות המשבר החמור במערכת הרפואית ומאבק המתמחים. בתחילת דבריו, דחה ליצמן את הטענות כאילו השתהה בטיפול בסוגיה.

"ראיתי את הבעיה לפני והערתי על זה. לא כולם הסכימו תחילה שאני אתערב, אבל היום פונים אליי. לא הפסקתי לרגע אחד לטפל בבעיה", הוא אמר - והבהיר: "לא תהיה פתיחה של ההסכם. הדגש הוא על מצבם של המתמחים הצעירים. אני מוכן להביא יותר כסף, מה שלדעתי יביא לפתרון".

ליצמן עצמו העניק גיבוי למתמחים בחלק מהדרישות שהציגו ואמר: "אני חושב שזה נכון בהחלט, באופן חד משמעי, שרופא שבא לפריפריה ועובד כל הזמן בבית החולים צריך לקבל שכר גבוה. אני נגד כל אלה שתוקפים אותם. זה הפירוש של 'פול טיים', הנה, בן אדם מקבל שכר גבוה כדי שיישאר בבית החולים (הציבורי) ולא יילך לפרטי. לכן זה חלק מהתכנית".

סגן שר הבריאות פנה להנהגת המתמחים ואמר כי הוא "מוכן לדבר, רק שובו לעבודה". עם זאת, הוא שב ואיים כי אם קריאתו לא תענה - יפעל לגייס סטודנטים שלמדו רפואה בחו"ל כדי שאלה ימלאו את מקומם של המתמחים.

ליצמן הדגיש כי בעיניו, "הדאגה לפריפריה היא הצדק החברתי". באותו הנושא, הוסיף מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר גמזו, כי "בתל אביב ובפריפריה יש מערכת אחת. אל תעודדו פיצול. לאורך זמן לא נוכל להמשיך בלי המתמחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת