מתמחה פלסטיני מחברון מחליף את המתמחים שהתפטרו

ד"ר פאדי מזיד, פלסטיני מחברון, המתמחה בבית החולים רמב"ם, נאלץ לעשות משמרות מסביב לשעון בשל המחסור הרב ברופאים. "אני מבחינתי אמשיך לעבוד אבל לא אוכל לעשות זאת לאורך זמן. אני לא יודע עוד כמה זמן אני אשרוד", הוא מתוודה. "מצב הרופאים בישראל דומה למצבם ברשות הפלסטינית"

בעוד שהעומס בבית החולים רמב"ם בחיפה הולך ומחמיר, נמצאים תחליפים שונים למתמחים שהפסיקו את עבודתם. ד"ר פאדי מזיד פלסטיני מחברון, משמש כמתמחה במחלקה האונקולוגית ומסייע לצוות בית החולים שעומד בפני קריסה.

ד"ר מזיד שנמצא בשנה הרביעית להתמחות, עושה משמרות מסביב לשעון מאז ההתפטרות ההמונית. למרות המשמרות המתישות הוא מדגיש כי הוא תומך במהלך של עמיתיו: "אני חושב שהמאבק מאוד מוצדק וצריך להמשיך אותו".

בנוסף מספר המתמחה על העומס הרב: "אני מבחינתי אמשיך לעבוד אבל לא אוכל לעשות זאת לאורך זמן. אני לא יודע עוד כמה זמן אני אשרוד", הוא מתוודה. לדבריו, כאשר הוא משווה את מצב הרופאים בישראל לאלו שבשטח הרשות הפלסטינית - כמעט אין הבדלים באופן יחסי, זאת מול הפערים ברוב תחומי החיים האחרים.

מאות מתמחים נעדרים מבתי החולים

בינתיים, מספר המתמחים שלא הגיעו היום לבתי חולים ברחבי הארץ ממשיך לעלות והוא עומד כעת על 476 רופאים. ממשרד הבריאות נמסר כי בבית החולים אסף הרופא לא הגיעו 16 מתמחים, ברמב"ם 74, באיכילוב 129, במאיר 78, בשיבא 76, בהדסה הר הצופים 3, בבני ציון 22, בוולפסון 20, בבילינסון 29 ובשניידר 29 מתמחים שלא הופיעו למקום העבודה.

בחדר המצב נערכים לווסת את החולים ממחלקות עמוסות לבתי חולים אחרים, תוך מעקב אחר התפקוד במחלקות השונות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת