צפו: "מיני טורנדו" בחוף נתניה

הפתעה מיוחדת ציפתה היום לרוחצים בחוף פולג בנתניה: נד מים עלה מן הים אל היבשה, כשהוא סוחף ומעיף כל מה שנקרה בדרכו במהירות של יותר מ-100 קמ"ש. בדרך כלל התופעה הזו נצפית בתוך הים, אולם היום ה"מיני טורנדו" הגיע עד ליבשה - ויצר הרבה פאניקה בחוף. כך זה נראה

הרוחצים בחופי נתניה קיבלו היום הפתעה מיוחדת לחג: תופעת טבע יוצאת דופן - נד מים שיצא מן הים והגיח אל החוף.

זה קרה בשעות הבוקר בחוף פולג בנתניה. ענן שבדרך כלל מביא עמו גשם, הצליח לפתח תחתיו מערבולת שהגיעה עד לקרקע - עד כאן לא מדובר בתופעה יוצאת דופן. בדרך כלל התופעה גורמת ל"מערבולת מים" העולה מן הים, אולם הפעם, באופן נדיר ביותר, נסחף הענן ליבשה עם הרוחות - וכך נוצרה תופעה דמויית טורנדו.

ה"מערבולת" הפתאומית העיפה את כל מה שנקרה בדרכה, כשהרוחות בה הגיעו למהירות של יותר מ-100 קילומטרים לשעה, וגם העיפה שמשיות על החוף. אשה אחת נפצעה באורח קל מאד מאחת השמשיות שעפו, אולם יתר הנופשים נהנו מתופעת הטבע – וכמה מהם גם שלחו לנו את התמונות.

נד מים, בשונה מטורנדו, נוצר בסביבה לחה מעל המים והוא מתחיל כמערבולת בתחתית הענן, שלעיתים מתחזקת ומצליחה להעלות רסיסי מים מפני הים. התופעה אורכת דקות ספורות בלבד, ובדרך כלל היא נעלמת מעל המים. מהירות המערבולת שנוצרת לא עולה על 150 קמ"ש. במקרים נדירים, המערבולת נסחפת אל קו החוף עם הרוח, ועד שהיא נעלמת - היא מצליחה להרים חול, אבנים קטנות ולגרום לנזקים קלים בדרך כלל לסביבה של כמה עשרות מטרים בחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת