קבלת פנים לשעון החורף: גשם בצפון

שעות לפני הזזת המחוגים אחורה, התעוררו תושבי אזור חיפה והגליל לשבת סגרירית. השמיים נצבעו אפור ובחלק מהמקומות ירד גשם שוטף מלווה בסופות רעמים וברוחות עזות וקרות. כל זה ייפסק בשעות הקרובות, ובשבוע הבא - יתחמם

תמונת הגולשת אמל מכפר מראר (חדשות 2)

הלילה נזיז את מחוגי השעון שעה אחת אחורה עם כניסתו של שעון החורף לתוקף. אבל עוד לפני זה, התעוררו אזרחי ישראל - בעיקר אלה מהם שמתגוררים בצפון - לשבת סגרירית. גשם שוטף ירד בכמה מוקדים וסיפק כמות משקעים נאה ביום הראשון של אוקטובר. המערכת הנוכחית תיפרד מאתנו כבר בשעות הקרובות, והשבוע יחל במגמת התחממות עם מזג אוויר נאה.

צילמתם את הגשם? העלו את התמונות לדף הפייסבוק של חדשות 2

"הגשם התחיל לרדת לפנות בוקר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט שלמה אוברמן, חזאי חברת "מטאו טק". "הכמויות היו שונות בכל אזור. בסביבות צפת נרשמו בין 5-6 מילימטרים, אבל לעומת זאת - במעלות ולידה, לפי דיווחים שקיבלנו, ירדו יותר מ-20 מילימטרים. אנחנו רק בתחילת אוקטובר, והכמות הזאת בהחלט נאה".

מזג האוויר החורפי לא הסתכם רק בשמיים שנצבעו אפור. "הגשם הזה לווה גם בירידה בטמפרטורות", סיפר אוברמן. "באזור הגליל ובמיוחד סמוך לגבול עם לבנון ירדו גשמים חזקים מלווים בסופות רעמים. התנאים הללו, יחד עם העננות, הם שגרמו להתקררות הזאת. בגליל וגם בגולן מנשבות רוחות חזקות מאוד".

לדברי אוברמן, עד שהגשם ייפסק באופן סופי - ייתכנו ממטרים גם באזור ההררי של יהודה ושומרון. במקום מורגשת עננות כבדה, אך טרם התקבל דיווח על משקעים.

דקל דהן מקריית חיים, גולשת חדשות 2 בפייסבוק, צילמה את השמיים האפורים ואת הכביש הרטוב שהותיר הגשם. "הייתי עם המשפחה בגינה ופתאום התחיל גשם שהפצתיעה אותנו", היא סיפרה. "למרות הכל, מאוד התרגשנו ויצאנו מחוץ לגינה בשביל להירטב קצת. אין על החורף", סיכמה.

גם במשטרה ערוכים לחגים - ולמזג האוויר

באזור הצפון ובכל רחבי הארץ נערכה המשטרה בפריסה מיוחדת, הן בשל מזג האוויר והן בעקבות תנועת המטיילים הערה בכבישים. באגף התנועה קראו לנהגים "לשמור מרחק ולנהוג לפי כללי הזהירות בדרך". עוד ציינו שם, כי "היחידות המיוחדות נמצאות בכבישים, אוכפות את החוק ויעשו הכל כדי שהתנועה תתנהל כסדרה". נוסף על כך, ציינו שם כי הגשם לא גרם לשיבושים בפעילות הרמזורים או לעומסי תנועה.

עבור הנופשים בכנרת ובצפון שצפויים לשוב במוצאי השבת למרכז הארץ, "תתן המשטרה קדימות כדי שכולם יוכלו להגיע בחזרה הביתה כמה שיותר מהר, ללא עומסי תנועה". בשל כך, הוצבו בחלק מהאזורים שוטרים שמכוונים את התנועה.