יום שני של חג: תנועה דלילה של מטיילים

מזג האוויר הטוב לא הוציא את המוני בית ישראל אל השמורות והפארקים, ובקק"ל דיווחו על 30 אלף מטיילים שפקדו את אתרי הטבע השונים בכל רחבי הארץ. האזור המועדף היה הצפון. מחר ישרור מזג אוויר מתאים פחות - גשם קל צפוי לרדת במרכז הארץ ובצפונה

יער בן שמן. מוקד למטיילים (חדשות 2)

את היום השני של תשע"ב העדיפו המוני בית ישראל להעביר, כנראה, בבית - וברחבי הארץ הורגשה תנועה דלילה יחסית של מטיילים. כ-30,000 ישראלים בחרו לנצל את ימי החג כדאי לצאת אל חיק הטבע - כשאזור הצפון היה המועדף ביותר עליהם.

אל יער ביריה שליד צפת הגיעו רוכבי אופניים רבים, ומטיילים אחרים גדשו את החניונים בעין זיתים ואת יערות גוש דלתון, שגב ואגמון החולה. גם בחניוני חוף הכרמל נרשמה תנועה ערה באופן יחסי של מטיילים שבחרו להעביר את ראש השנה על ההר הירוק תמיד.

גם אזור ירושלים והשפלה לא נפקד ממפת הטיולים: מזג האוויר הטוב הביא רבים אל פארק קנדה שליד מודיעין ואל אזור בן שמן. מטיילים פקדו גם את הסטף, את החניון בהר בעין קובי ובפארק עדולם. בדרום, לעומת זאת, זרמו המטיילים אל יערות להב והמלאכים-שחריה.

מחר: גשם קל ירד בצפון ובמרכז

מזג האוויר הנוח בהחלט היטיב היום עם מי שבחר לצאת אל חיק הטבע. מחר, לעומת זאת, תורגש התקררות קלה והרוחות יתחזקו. גשם מקומי קל ירד בעיקר בצפון הארץ, שם ייתכנו גם סופות רעמים ירידות.

מחר, יום שבת, יהיו השמיים מעוננים חלקית. טיפטוף ואולי אף גשם קל יוסיף לרדת עד לשעות הצהריים. ביום ראשון ישרור מזג אוויר נאה ולא צפוי שינוי ניכר בטמפרטורות.

הטמפטורות החזויות ברחבי הארץ, לפי נתוני השירות המטאורולוגי: באצבע הגליל - 16-25, בגולן 17-28, בכינרת - 24-32, בגליל העליון - 18-27, בעמק יזרעאל - 20-31, בחיפה - 21-26, בתל אביב - 23-28, בשפלה - 23-27, בהרי המרכז - 22-29, בירושלים - 16-26, בבאר שבע - 21-31, בים המלח - 28-34, במצפה רמון - 14-26 ובאילת - 25-34.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת