כל הארץ מטיילים: "ההמונים יגיעו בסוכות"

50 אלף מטיילים ביקרו באתרי קק"ל ברחבי הארץ. בצפון נרשמו כ-20 אלף מטיילים. בקק"ל אמרו כי מדובר בכמות קטנה יחסית והציפייה היא שבחול המועד סוכות תגיע לאזור כמות גדולה הרבה יותר. את המטיילים קידם מזג אוויר נוח יחסית לעונה

עשרות אלפי ישראלים ניצלו את סוף השבוע הארוך ואת חופשת השנה החדשה כדי לבלות באתרי הטבע הפרושים ברחבי הארץ. מהקרן הקיימת לישראל נמסר כי מעל ל-50 אלף מטיילים ביקרו באתרים השונים בבוקר החג הראשון של ראש השנה.

מרבית המטיילים נרשמו באזור הצפון, כ-20 אלף. בקרן הקיימת הדגישו כי מדובר במספר קטן יחסית וציינו כי כמות המבקרים הגדולה צפויה רק בחול המועד סוכות, אז הטמפרטורות תהיינה יותר נוחות.

האתרים שבהם נרשמת כמות המבקרים הגדולה ביותר מהבוקר בצפון הם יער בירייה, יער בית קשת, פארק רמות מנשה ואגמון החולה. במרכז מתרכז מספר דומה של מטיילים בעיקר ביער בן שמן ובאזור פארק ירושלים, הסטף ויער עמינדב.

בדרום, שם עדיין חם מאוד, נרשמו אלפי מטיילים בודדים, שהתרכזו בעיקר ביער בארי ולהב. יערני קק"ל מבקשים מהציבור לשמור על הסביבה ולא להשליך אשפה במקומות ציבוריים.

מזג אוויר נוח

את המטיילים קידם בברכה מזג אוויר מעונן חלקית עד בהיר, ללא שינוי ניכר בטמפרטורות - שמוסיפות להיות נמוכות מהרגיל לעונה. עם זאת, עדיין מדובר בטמפרטורות חמות במיוחד שבוודאי השאירו מטיילים רבים במזגן בבית.

לאלו שבחרו לצאת לצפון, ציפו טמפרטורות נוחות של עד 27 מעלות בחיפה, 32 בטבריה, 26 במטלה ו-28 מעלות ברמת הגולן. באזור המרכז היו 28 מעלות בתל אביב, 27 בירושלים ו-28 מעלות באזור השפלה. בדרום טיפסו הטמפרטורות עד ל-33 ממעלות בבאר שבע, 35 בים המלח, 27 בנגב ו-36 מעלות באילת.

מחר צפויה ירידה קלה נוספת של הטמפרטורות והרוח תתחזק, כך שלמרות החום הקל, בהחלט יהיה נעים. ייתכן אף גשם גל בעיקר בצפון הארץ. בשבת יהיה מעונן חלקית עם גשם מקומי, ברובו קל, בצפון הארץ ובמרכזה. הגשם ייפסק אחר הצהריים.

ביום ראשון הקרוב, כשכולנו נחזור לעבודה וללימודים, לאחר החופשה הקצרה-ארוכה, מזג האוויר יחזור אף הוא לסורו, עם עלייה קלה בטמפרטורות, שתשבור רצף של ירידות וטמפרטורות נעימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת