גשם בוא: סערות וגשמים עזים מהצפון עד המרכז

היום מציינים באופן רשמי את בואה של עונת הסתיו, שיחד איתה הביאה את הגשם הראשון - היורה. ממטרים חזקים ירדו באזור הגליל המערבי, ומתפשטים לאזור המרכז. המערכת הנוכחית צפויה לחלוף על פנינו בשעות אחר הצהריים. מחר הגשם צפוי להתחדש

אחרי חודשים של שרבים ולחות גבוהה - הרגע הגדול של חובבי החורף הגיע. גשם החל לרדת לפני הצהריים בצפון הארץ, כשהוא מלווה בירידה משמעותית במידות החום.

צילמתם תמונות או סרטונים של הגשם? שלחו לנו אל המייל האדום של חדשות 2, אל הפייסבוק של חדשות 2 או בטלפון 2222 מכל טלפון סלולרי. התמונות הטובות ביותר עשויות להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

הגשם הראשון שידוע גם בשם "היורה" הגיע בתאריך סמלי, כאשר היום מציינים בישראל את בואה של עונת המעבר, הסתיו, באופן רשמי. עם זאת, לא מדובר בהפתעה אלא בגשם שהיה חזוי כבר מתחילת השבוע.

לגשם יש מאפיינים חורפיים, וכבר משעות הבוקר החלה חזית של ענני סערה וענני גשם מול קו החוף שלנו, וחדרה באזור הבוקר המאוחר לגליל המערבי שם ירדו גשמים במהלך השעות האחרונות. גם באזור המרכז ירדו ממטרים כבדים, ובחיפה הוצפו מספר רחובות.

הגשמים לוו בסופות רעמים מקומיות. הגשם צפוי להיפסק בשעות אחר הצהריים, כשעדיין ישנו סיכוי לגשם מקומי קל. מחר בבוקר צפויה התחדשות במערכת הגשמים, שירדו באזור הצפון והמרכז. בראש השנה עם זאת, לא צפוי גשם.

נזכיר כי עם בוא הגשם הראשון, גוברת סכנת ההחלקה בכבישים - אז לנהגים שבינינו מומלץ להוריד את מהירות הנסיעה ולשמור על מרחק גדול יותר מהרכב שלפניהם.

רוצים לדעת מתי יירד גשם? הצטרפו לדף תחזית חדשות 2

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת