חמישית מישראל נמצאת בדיאטה

סקר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה קובע כי כמחצית מתושבי ישראל מעל גיל 20 צריכים לרדת במשקל, אבל רק חמישית מאיתנו עושים זאת בפועל - ו-54% שחושבים שהם צריכים דיאטה. בעוד שהגברים סובלים יותר מעודף משקל מאשר הנשים, דווקא האחרונות הן אלה שחושבות יותר כי הן צריכות לרדת במשקל

שמנים, אבל אופטימיים. אילוסטרציה (רויטרס)

סובלים מעודף משקל ושוקלים לעשות דיאטה? אתם לא לבד. מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי 49% מהאוכלוסיה נמצאים במצב של עודף משקל, השמנה או השמנת יתר. יותר ממחצית (54%) הביעו רצון לרדת במשקל, אבל רק 21% נמצאים בפועל בדיאטה.

הנתונים הם מתוך הסקר החברתי לשנת 2010 של הלשכה, שנערך בקרב בני 20 ומעלה. נתון מעניין נוסף מהסקר הוא כי אחוז הגברים בעלי עודף משקל גבוה יותר מאחוז הנשים, 40% מהגברים לעומת 27% מהנשים. בשאר הקטגוריות של ההשמנה - הנתונים שווים, פחות או יותר, בין שני המינים. כמו כן, יותר נשים מעוניינות לרדת במשקל מאשר גברים ואף נמצאות בפועל בדיאטה יותר מאשר הגברים - 60% לעומת 47%.

החדשות הפחות טובות שעולות מהסקר הן שרק מחצית מהאוכלוסיה בישראל עוסקת בפעילות גופנית לפחות פעם אחת בשבוע. עם זאת, גם כשהאנשים מתבגרים, וחוצים את גיל 65, הם ממשיכים לעסוק בספורט בשיעורים גבוהים (65%). רק שליש מהאוכלוסיה עוסק בפעילות גופנית לפחות שלוש פעמים בשבוע - 35% מהגברים ו-28% מהנשים.

מהסקר עולה בנוסף כי 56% מאזרחי מדינת ישראל מגלים אחוז מסוים של מודעות, כשבודקים את הרכיבים או הסימון התזונתי שעל אריזת מוצרי המזון השונים שהם קונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת