משרד הבריאות מתקן את הסעיף בקופות החולים: הומוסקסואליות אינה מחלה

לכאורה מדובר בקביעה שעברה מן העולם לפני יותר מ-40 שנה, אלא שבקופת החולים הגדולה בישראל עדיין מציינים את ההעדפה המינית ברשימת המחלות. מנכ"ל משרד הבריאות הורה לכל המוסדות הרפואיים בישראל לא לציין נטייה מינית במאגר הנתונים

גאווה, לא מחלה. ארכיון (חדשות 2)

הנחייה חדשה של משרד הבריאות מורה לכל המוסדות הרפואיים בישראל להימנע מלציין העדפה מינית בתיק הרפואי. לכאורה נראה בהנחייה מיותרת, אולם בעקבות חשיפת "ישראל היום" בסוף השבוע, התגלה שרשימת האבחנות הרפואיות והמחלות של קופת חולים כללית, הקופה הגדולה בישראל, כוללת גם הומוסקסואליות.

כבר 40 שנה שבעולם המערבי לא מתייחסים להומוסקסואליות כמחלה בעקבות מאבק של ארגוני ההומואים במדינות המערב, ובעיקר בארצות הברית, אלא שבישראל המצב היה שונה. בכתבה נחשף גם מקרה של בחור בן 30 מבת ים שפנה אל רופאת המשפחה שלו בקופת חולים כללית כדי לקבל מסמכים רפואיים לצורך קבלה לעבודה בשירות המדינה. בשני הטפסים שקיבל, ציינה הרופאה כי בין מחלותיו של הבחור כלולה גם "הומוסקסואליות שהתגלתה אצלו בינואר 2004".

בעקבות ההנחייה, כתבה אתמול ראש חטיבת קהילה בקופת חולים כללית, ד"ר אורית יעקבסון, ליו"ר האגודה לשמירת זכויות הפרט, שי דויטש, כי "האבחנה המדוברת הוסרה ממחשבי הכללית והעדכון מתבצע בימים אלו במסגרת זמן של כמה ימים, האופיינית למערכות מחשוב גדולות. מדובר בשרידים אדמניסטרטיביים ממערכות מידע בינלאומיות, שאינם מעידים על עמדת הכללית כלפי הקהילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת