צפו: מרדף אחרי עשרות תנינים שנמלטו בבקעת הירדן

זה נראה כמו תחילתו של סרט אימה: עשרות תנינים נמלטו מחוות גידול בפצאל שבבקעת הירדן, וכעת הם משוטטים חופשי. הזן שנמלט הוא "תנין היאור", טורף אפריקני האוכל גם בני אדם. ברשות הטבע והגנים קוראים לציבור לגלות ערנות ולא לנסות ללכוד את התנינים בעצמם, אבל בחוות הגידול מנסים להרגיע: התנינים אינם מסוכנים

תקלה טכנית גרמה לדלת של חווה לגידול תנינים להיפתח, ועשרות תנינים אוכלי אדם יצאו לשוטט בחופשי באזור מאוכלס כשהם תרים אחר מזון. נשמע כמו התחלה של סרט אימה? זה בדיוק מה שקרה בימים האחרונים בבקעת הירדן.

חוות התנינים שביישוב פצאל בדרום בקעת הירדן היא אטרקציה מקומית לחובבים של החיה הטורפת הזאת. תקלה במערכת החשמלית שנועלת את השערים גרמה לשער החווה להיפתח, ולעשרות תנינים מסוג "תנין היאור" לברוח החוצה אל מחוץ לחווה ולשוטט חופשי בין היישובים של בקעת הירדן.

תנין הייאור הוא טורף אפריקני, חיה גדולה שאוכלת אדם. אמיר בלבן מהחברה להגנת הטבע מסביר כי יש לחיה הזאת כוח אדיר, היא מסוגלת להתפתל מסביב לטרף שלה וכך גם לחמוק מטורפים אחרים: "אם מישהו נתקל בחיה - שלא יינסה לתפוס אותה לבד, שייצור קשר עם רשות הטבע והגנים. גם אם התנין נראה קטן הוא עדיין חיה מסוכנת".

מחוות התנינים בפצאל נמסר כי מדובר בתקלה, שטופלה ונלמדו ממנה הלקחים. הם ביקשו להבהיר כי מדובר בתנינים קטנים שאינם מסכנים את הציבור. רשות הטבע והגנים עדיין חוקרת את המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת