ועדי הרופאים מאיימים: נתבע את אידלמן

מאבק הרופאים המתמחים מחריף - ומקבל גיבוי. במכתב ששיגרו ועדי הרופאים במספר בתי חולים, מופיעה קריאה ליו"ר ההסתדרות הרפואית להתנער מחתימתו על ההסכם הקיבוצי ולנהל עמם משא ומתן עד להשגת הסכמות משותפות שיאפשרו פתרון הולך למצוקתם. אם לא, איימו "להשתמש בכל אמצעי חוקי" נגדו - באופן אישי

אחרי שהרופאים המתמחים כבר הודיעו שאין בכוונתם לסגת ממאבקם, מעמיק הקרע בינם לבין ההסתדרות הרפואית ושובר שיאים חדשים של שפל.

ראשי ועדי הרופאים בבתי החולים "איכילוב" בתל אביב, "רמב"ם" בחיפה, "מאיר" בכפר-סבא ובמוסד הפסיכיאטרי "אברבנאל" בבת-ים מאיימים לתבוע את יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר לאוניד אידלמן, אם לא יחזור בו מחתימתו על ההסכם הקיבוצי החדש ויתנער מהתוקף המחייב שלו. 

בוועדים דורשים מאידלמן ואנשיו לקיים עמם משא-ומתן כדי להגיע להסכמות שיהיו מקובלות על כלל ציבור הרופאים, שיספקו פתרום הולם למה שהגדירו כ"מצוקות החמורות של הרפואה הציבורית".

במכתב ששיגרו עורכי הדין המייצגים את ועדי הרופאים לאידלמן, האשימו כי האופן שבו ייצגה ההסתדרות הרפואית את אנשיהם היה "בלתי ראוי או הולם ובוצע תוך פגיעה ממשית בזכויותיהם והתעלמות מההתחייבויות ומההבטחות שניתנו להם".

באשר לדרך שבכוונתם לנקוט כדי לממש את תכניתם, כתבו ועדי הרופאים כי יפעלו "למצות כל אמצעי חוקי העומד לרשותם", ובין היתר – ככל הנראה, גם לתבוע באופן אישי את אידלמן עצמו.

ב"שיבא" פותחים בשביתת רעב 

אחרי שקבע בית הדין לעבודה כי מכתבי ההתפטרות של הרופאים המתמחים שהוגשו לפני חודש אינם חוקיים - מוגשים החל מהיום מכתבי התפטרות חדשים על ידי המתמחים. מוקדם יותר היום אמר ד"ר יונה וייסבוך, יו"ר עמותת מרש"ם, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "אינני מוכן עוד לסכן חיי אדם". בינתיים, פתחו כמה מתמחים בבית החולים "שיבא" בתל השומר בשביתת רעב, לנוכח ההתפתחויות האחרונות.

במכתב ההתפטרות שהגיש ד"ר וייסבוך למחלקת משאבי האנוש בבית החולים בילינסון שבו הוא עובד, כתב הרופא המתמחה: "התפטרותי זאת נובעת מהעובדה שבתנאי העבודה שבהם אני מועסק לא ניתן לדרוש ממני להמשיך לעבוד במערכת".

"אני מועסק בניגוד מוחלט לחוק שעות העבודה והמנוחה, בימי שבת, מבלי שניתנת לי מנוחת פיצוי", כתב עוד ד"ר וייסבוך במכתב ההתפטרות. "בתורנויות אני אחראי על מיון בשני בתי חולים בו זמנית באופן שמסכן את החולים שלי וחושף אותי לאחריות בגין זה, ובנוסף, המשמעות הישירה של ההסכם שנחתם היא כי השתכרותי תרד". בסיום המכתב, דורש הרופא המתמחה כי הפעם יראו במכתבו כהתפטרות כדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת