מתמחים ב"אסף הרופא": המנהל איים - "אנקום בכם אישית"

ארבעה ימים לפני כניסתם לתוקף של מכתבי ההתפטרות של הרופאים המתמחים, טוען מתמחה במרכז הרופאי "אסף הרופא" כי מנהל בית החולים ד"ר דוידזון איים היום כי ינקום אישית באלו שלא ימשכו את מכתביהם. ד"ר דוידזון טוען מנגד כי דבריו פורשו לא נכונה על ידי "אנשים שמעדיפים לראות שחור בכל דבר שקשור להסכם"

המתמחים המתפטרים: לא נכנעים לאיומים (AP)

נמשך המאבק בין מנהלי בתי החולים לרופאים המתמחים המתכוונים להתפטר: מתמחה במרכז הרפואי "אסף הרופא" טוען כי במהלך שיחה יזומה היום בצהריים, לקראת התפטרות המתמחים הצפויה להיכנס לתוקף ביום ראשון, איים מנהל המוסד ד"ר בני דוידזון כי יתנקם אישית במתמחים שירגיש כי הם "עושים את זה דווקא'".

 

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר המתמחה כי בישיבה שהתקיימה בבית החולים, מנו ד"ר דוידזון ונציג ההסתדרות הרפואית בבית החולים את ההישגים בהסכם החדש שנחתם ולאחר מכן ענו לשאלות הצוות.

 

במהלך הפגישה טען ד"ר דוידזון, כך לדברי המתמחה, כי חלק מהמתמחים עושים זאת רק "כדי לעשות דווקא ולהרגיז" והדגיש כי "אנקום בהם אישית". חלק מהרופאים התרעמו על הדברים ואמרו לד"ר דוידזון כי הוא אינו יכול לאיים על המתמחים, ובתגובה אמר המנהל כי לא איים והוסיף: "אני עומד מאחורי הדברים".

 

ד"ר דוידזון: "אני לוקח את העניין באופן אישי"

 

"בתור מי שחושב על קריירה במקום, זה מפחיד לשמוע איום כזה ממנהל בית החולים", ציין המתמחה שהתלונן על דבריו של מנהלו בית החולים, אך הבהיר כי למרות החשש, המתמחים נחושים להמשיך במאבקם.

 

בתגובה לחדשות 2 באינטרנט מסר ד"ר דוידזון כי "במהלך השיחה ביקשתי מהמתמחים המתפטרים לחשוב על הנזק שייגרם לבית החולים, שהוא נזק בלתי הפיך. השקעתי שנים רבות מחיי בבית החולים ולכן אני לוקח את העניין באופן אישי", הסביר ודחה בפירוש את הטענה כי איים על המתמחים: "לא איימתי על אף אחד ולא אמרתי שאתחשבן עם אף אחד. הפרוש לדבריי ניתן ככל הנראה על ידי אותם אנשים שמעדיפים לראות שחור בכל דבר שקשור להסכם".

 

המתמחים בבלינסון ליועמ"ש : מנהל בית החולים מאיים עלינו

 

זהו אינו המקרה הראשון שמתמחים המתכוונים להתפטר במחאה טוענים כי מאיימים עליהם בתגובה. אמש פרסם כתב חדשות 2 יואב אבן כי מתמחים בבית החולים בילינסון טוענים כי מנהל בית החולים ד"ר ערן הלפרן, מאיים עליהם על מנת שימשכו את מכתבי ההתפטרות ששלחו.

  

בימים האחרונים שלח ד"ר הלפרן מכתב אישי לכל אחד מהרופאים המתמחים שמתכוונים להתפטר, בו כתב: "הנני פונה אליך כי תשקול לשנות החלטתך זו, התפטרותך עלולה לחשוף אותך לסיכון כלכלי ותעסוקתי ברמה האישית , ללא הגנה פרופסיונלית". עוד רושם ד"ר הלפרן במכתבו למתמחים: "התפטרות המונית ונטישה אינה אתית ותגרום רק נזק ציבורי ואישי... התפטרותך תשאיר משקעים כבדים ואני בטוח שאינך רוצה להגיע למצב זה".

 

בתגובה למכתב של מנהל בית החולים בלינסון פנו הרופאים המתמחים ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין. "מצאנו לנכון להסב את תשומת ליבך למכתבו של ד"ר הלפרן, אשר תוכנו עלול להוות איומים בעלי גוון פלילי ולבקשך לבדוק עבירות אלה ולהפנותן לרשויות המתאימות " כתבו בפנייתם הרופאים המתמחים, והוסיפו: "תוכנו של המכתב והאמירות בו מעלות חשד שמא המדובר באיומים האסורים על פי חוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת