אידלמן למתמחים: "המאבק הסתיים, משכו את מכתבי ההתפטרות"

יו"ר ההסדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן אומר כי ההסכם מילא את היעדים שהציבה לפניה ההסתדרות הרפואית במאבק, אך לא ניתן לתקן את כל העיוותים בהסכם אחד. הוא קרא למתמחים למשוך את מכתבי ההתפטרות

הרופאים מתמחים במהלך השביתה (אלירן חייט)

מעמיק הקרע בין ההסתדרות הרפואית לבין הרופאים המתמחים, לאחר שהרופאים המתמחים תקפו את ההסכם שנחתם בשבוע שעבר בין האוצר להסתדרות הרפואית ולא משכו את מכתבי ההתפטרות עליהם חתמו. יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן פנה למתמחים במכתב בו נאמר: "אני בטוח שרובכם רואים ברפואה שליחות ודרך חיים", וקרא להם למשוך את מכתבי ההתפטרות.

"המאבק הסתיים, השגנו את היעדים שהצבנו לעצמנו בתחילת המאבק", כותב ד"ר אידלמן למתמחים, שכמעט שליש מהם חתמו על מכתבי התפטרות ולא קיבלו על עצמם את ההסכם עם האוצר. "מגמת הקריסה של הרפואה הציבורית בישראל אמורה להשתנות בעקבות ההסכם", הוא מוסיף, אך מודה כי לא ניתן לתקן את העיוותים בהסכם אחד.

המתמחים מצידם ממשיכים לטעון כי ההסכם רווי מניפולציות והטעיות, וכי תוספות השכר נמוכות יותר ממה שהוסכם בהסכם עם האוצר. הם מאיימים לא למשוך את מכתבי ההתפטרות שלהם שאמורים להיכנס לתוקף ביום ראשון. 1,067 רופאים מתמחים חתמו על מכתבי ההתפטרות, כשליש ממצבת הרופאים המתמחים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת