תינוק אושפז לאחר ששתה 2 ליטר מים ביום

מתברר שגם שתייה מוגזמת של מים עלולה להזיק. תינוק בן שנה וחצי אושפז בבית החולים וולפסון עם פרכוסים, לאחר שלקה ב"הרעלת מים". מבדיקות הרופאים התברר כי התינוק שתה 2 ליטר מים ביום - פי 3 מהכמות המומלצת

שתה 2 ליטר מים ביום. ארכיון (רויטרס)

תינוק בן שנה וחצי אושפז בבית החולים וולפסון בחולון מסיבה יוצאת דופן. לאחר שהוריו הביאו אותו כשהוא מפרכס למיון התברר לרופאים כי הוא סובל מ"הרעלת מים", מכיוון שנהג לשתות לפחות 2 ליטר מים ביום.

הוריו של התינוק הביאו אותו בבהלה לחדר המיון, לאחר שהחל לפרכס מסיבה שאינה ברורה. הרופאים מיהרו לערוך סדרת בדיקות לתינוק שבסופן התברר כי הוא סובל מהרעלת מים, וממחסור בנתרן.

"בבדיקות נמצא כי מרכיב הנתרן בדמו נמוך מאוד, הרבה מתחת לרמה הבסיסית", הסביר מנהל חדר מיון, ילדים פרופסור אילן דלאל. "מבדיקות נוספות שערכנו לתינוק, נמצא כי הוא אינו סובל מבעיה רפואית כלשהי. כאשר ניהלנו שיחה עם ההורים, נודע לנו כי התינוק נוהג לשתות כמויות גדולות מאוד של מים ביחס לגילו ומשקלו - פי 3".

"התינוק קיבל תרופה נגד פרכוסים וכן את מרכיב הנתרן החשוב באמצעות אינפוזיה", הוסיף פרופסור דלאל. "בעקבות הטיפול, הפרכוס פסק והתינוק שב לתפקוד מלא, אך נשאר להשגחה במחלקת הילדים למשך מספר ימים".

בעקבות האירוע הדגיש פרופסור דלאל: "חשיבה לפיה הילד חייב לשתות הרבה ובכל מחיר, אפילו שתייה מתוקה, כי במדינה חמה חייבים לשתות הרבה, לעיתים עלולה להיות מסוכנת למדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת