נהג הרכב שנפגע - וניצל בנס: פתאום החלונות ברכב התחילו להתפוצץ

מתקפת הירי בכביש 12 לא פגעה רק בנוסעי קו 392 של אגד. אהרון גונן ובני משפחתו נקלעו אף הם, ברכבם הפרטי, לקו האש. "פתאום כל החלונות באוטו התחילו להתפוצץ והבנתי שיורים עלינו", הוא מספר בשיחה עם חדשות 2. לאחר שהצליח להימלט מהמקום, ניסה גונן למנוע מנהגים אחרים להיכנס לקו האש – עד שהסתיים האירוע

כשאהרון גונן, אשתו וילדיו נסעו היום ממצפה רמון לכיוון אילת, הם חשבו שצפויה להם נסיעה רגועה ושגרתית. עם זאת, לרוע המזל, היה רכבו של גונן נתון למתקפת הירי בכביש 12 - אותה מתקפה שהביאה לפציעתם של רבים בקו 392 של אגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לגבי מתקפת הטרור בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התחלנו בנסיעה לאילת ועברנו את מחסום שקמה, שם יש עמדה של הצבא", נזכר גונן. "פתאום ראיתי מישהו מחוץ לאוטו משתטח על הרצפה, וצחקתי עם אשתי. שאלתי אותה: 'למה הוא מתפלל עכשיו? למה הוא נשכב על הרצפה?" - ואז החלונות באוטו התחילו להתפוצץ והבנתי שיורים עלינו", הוא מוסיף להיזכר.

"אמרתי לאשתי ולילדים שישתטחו על הכיסאות, לחצתי על הגז והתקשרתי למשטרה", הוא מוסיף. "נסעתי 2-3 קילומטרים מהמקום ונעצרתי. עצרתי גם את הנהגים כדי שלא יגיעו לאזור וייפגעו. אחרי כמה שניות הגיע גם האוטובוס וראיתי שהוא נפגע", הוא מספר.

אמו של חייל פצוע: "החייל שלו ניצלו בנס"

אחד הפצועים שפונו לקבלת טיפול מקו 392 של אגד הוא שגיא סאלח, חייל בגדוד הנדסה קרבית של צה"ל, שסיים לאחרונה פעילות מבצעית בשכם והגיע לחודשיים בבהל"ץ - כשהוא חושב שלפניו נמצאת תקופה רגועה. בשיחה עם חדשות 2, סיפרה היום אמו של שגיא, חני, כי בנה ניצל בנס.

בשיחה שנערכה עמה מחוץ לבית החולים סורוקה בבאר שבע, דקות ספורות לאחר שסיימה ביקור חולים אצל בנה, תיארה שגיא את רגעי הדרמה כפי שסיפר לה בנה. "הוא נורה ביד, כאשר הכדור חדר מצד ימין ויצא מהצד השני. הרופאים מספרים שהכדור פספס את הלב ממש בנס, תודה לאל", היא אומרת.

"הייתי בטוחה שהמקום שהוא נמצא בו זה המקום הטוב והבטוח. חשבתי שיש לי חודשיים של שקט. טעיתי", היא אומרת. "הוא סיפר שנמנם באוטובוס בדרך לאילת, כשפתאום ירו עליהם. בגלל שהוא נפגע ביד, הוא לא יכול היה להחזיר אש, אבל החיילים האחרים ירו בחזרה", היא מספרת.

לדברי שגיא, בנה לא זוכר הרבה ממה שאירע בתום האירוע. "פינו אותו בתחילה לבית החולים ביוספטל, ומשם הטיסו אותו לסורוקה. הוא לא ראה מאיפה יורים עליו, אלא רק שמע את היריות", היא אומרת.

טרור בדרום - סיקור מיוחד:

7 נהרגו במתקפת טרור משולבת בדרום

ברק: "המקור הוא בעזה, נפעל במלוא הכוח"

מצרים מכחישה: הירי לא בוצע משטחנו

עדת ראייה: "יש גופות שרועות על הקרקע"

עדות מהתופת: "הם ירו עלינו - ופתחנו לעברם באש"

הנהג משחזר: "זה תפס אותי בדרך"

מפת הפיגוע: ירי, נ"ט ומטענים

פרשנות: מתקפת טרור מתוכננת היטב