טבע לא תוכל למכור תואמי ויאגרה

תרופת ויאגרה תהיה פטנט מוגן של חברת פייזר עד שנת 2019, כך קבע היום בית משפט בארה"ב שפסק לטובתה של חברת פייזר בתביעה נגד חברת התרופות הישראלית טבע. משמעות ההחלטה היא כי טבע לא תוכל להמשיך בתהליכי הייצור של תרופה גנרית שמכילה את מרכיבי הוויאגרה. מניית החברה נסחרת במגמה שלילית

ניצחון לפייזר. ויאגרה (חדשות 2)

בשורה רעה לטבע: ענקית התרופות פייזר דיווחה היום כי זכתה בתביעה נגד החברה הישראלית, לאחר שהאחרונה שיווקה גרסאות גנריות של תרופת הוויאגרה. לפיכך, לא תוכל טבע לשווק גרסאות גנריות של התרופה עד אוקטובר 2019.

"אנו מרוצים מכך שבית המשפט הכיר בתוקף הפטנט שלנו לתרופת הויאגרה", אמר אמי שולמן, בכיר בפייזר. "הגנה על הרכוש האינטלקטואלי וליבת החדשנות שלנו היא קריטית, וביום שישי האחרון הכיר בית המשפט בהפרה הנוגעת בנושא על ידי טבע", הוסיף.

על פי החלטת בית המשפט, לא תוכל לטבע לשווק גרסאות גנריות של תרופות הוויאגרה עד אוקטובר 2019. בנוסף, ההגנה על הפטנט המדובר אליו התייחסה התביעה נשארת בתוקף גם נגד חברות גנריקה נוספות, אולם תביעות נוספות מטעם פייזר לא מתוכננות בנושא.

לפני כחצי שנה הגישה פייזר את התביעה נגד טבע בווירג'יניה שבארה"ב. פייזר טענה אז כי טבע מפרה פטנט על התרופה, שמהווה את אחת מהתרופות המכניסות ביותר שלה.

טבע עתידה הייתה להשיק את גרסתה הגנרית לתרופת הוויאגרה במהלך שנת 2012. על פי כתב התביעה, טבע כבר קיבלה אישור עקרוני ממנהל התרופות והמזון האמריקני, ה-FDA, לשיווק גרסתה הגנרית. עם זאת פייזר ביקשה, ואף הצליחה, לבקש מבית המשפט צו מניעה לייצור או שיווק התרופה בגרסה גנרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת