הרופאים והאוצר הסכימו להליך גישור שיימשך שבוע

הרופאים והאוצר שדנו בזהות המגשר ביניהם הסכימו המגשר יהיה ד"ר יצחק פטרבורג, לשעבר מנכ"ל סלקום וקופת חולים כללית. הליך הגישור ייפתח מחר ויימשך שבוע

דרמה לילית בעליון: אחרי דיון סוער הסכימו הרופאים והאוצר למנות את ד"ר יצחק פטרבורג, מי שהיה מנכ"ל סלקום וקופת חולים כללית, למגשר בין הצדדים.

פטרבורג הסכים לבטל את נסיעתו לחו"ל לצורך המינוי בשעה שכבר הגיע לשדה התעופה בן גוריון. הליך הגישור יחל מחר בבוקר ויארך שבוע.

לראשונה מסכימה ההסתדרות הרפואית (הר"י) להליך גישור מול המדינה במחאת הרופאים - כך עולה מדיון שנערך היום בבית המשפט העליון בין נציגי ההסתדרות הרפואית לנציגי האוצר ומשרד הבריאות. הרופאים ונציגי האוצר עסוקים בשעה זו בניסיון להגיע להסכמה משותפת על זהותו של המגשר, שאמור לסייע לצדדים לסיים את הסכסוך בתוך שבוע.

בתוך כך הרופאים הודיעו כי במהלך שבוע הגישור ישבשו העבודה בבתי חולים, הציגו בבית המשפט לוח זמנים לעיצומים מתונים שאינם כוללים שביתות.

בייניש לרופאים: "אתם לא מעוניינים במו"מ"

לפני כשבועיים, בדיון הקודם, אמרה לרופאים נשיאת העליון, השופטת דורית בייניש, כי "אתם לא יוצרים את הרושם שאתם באמת מעוניינים במשא ומתן".

הרכב של שלושה שופטי בג"ץ, אסתר חיות, יצחק עמית ובראשם הנשיאה ביניש, פתח את הדיון בעתירה שהוגשה בשם החולים על ידי עו"ד דוד פורר. העתירה קראה לפעול להעברת הסכסוך בין האוצר לרופאים לבוררות כדי להביא לסיום השביתה. המדינה הביעה עד כה את תמיכתה בעתירה, אך הרופאים מתנגדים לה.

במהלך הדיון פנתה ביניש לנציגי הרופאים והעבירה ביקורת על התנהלותם. "מה שקרה בשבוע האחרון זה שאתם לא יוצרים את הרושם שאתם באמת מעוניינים במשא ומתן", ציינה נשיאת העליון. "הרושם הוא שהכוח מתבזבז על לחץ בדעת הקהל ולא על משא ומתן".

טרם כניסתו לדיון אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן, כי מצבו טוב למרות שהוא שובת רעב כבר תשעה ימים. "אני קצת חלש פיזית, אבל נפשית מחוזק מיום ליום", ציין אידלמן. "האוצר שעדיין מנסה לחסוך על הבריאות צריך להבין - הגיעה העת לשנות את סדר העדיפויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק