מפלס הכנרת חזר לקו האדום התחתון

למרות החורף הגשום ביותר מאז שנת 2004, הכנרת לא מצליחה להתמלא. במדידות שנערכו הבוקר התגלה כי המפלס חזר לראשונה הקיץ אל הקו האדום התחתון, ובחודשי הקיץ ימשיך המפלס לרדת בכל יום עקב אידוי המים ושאיבתם

ישראל אולי ממשיכה לחסוך במים, ואפילו הבוקר זכינו לטפטוף קל, אבל גשמי החורף כבר התאדו מהכנרת, שמפלסה חזר בסוף השבוע אל קו האדום התחתון.

העלייה במפלס הכנרת החלה עם התעוררות הגשמים בדצמבר שעבר. עד תחילת מאי, רשם המפלס עלייה של 177 ס"מ, העלייה הגדולה ביותר שנמדדה מאז שנת 2004. בשיאו, עמד המפלס על רום של 212.35- מטר, כ-65 ס"מ מעל לקו האדום התחתון. ב

מהלך הקיץ, הכינרת מאבדת 0.5-1 ס"מ ביום כתוצאה משאיבה והתאדות, כשהבוקר נמדד המפלס ברום של 213.01- ס"מ, רק ס"מ בודד מתחת לקו האדום התחתון. עם זאת ראוי לציין כי המפלס כיום גבוה ב-31 ס"מ בהשוואה לאותו תאריך אשתקד.

מאז החורף הגשום של שנת 2004, כיוון המפלס הכללי הוא ירידה. עם קצב אידוי ושאיבה גדולים ומילוי חוזר נמוך מאוד בחורף, המפלס לא מצליח להתאושש. למעשה, מאז קיץ 2008 סובב סביב הקו אדום התחתון.

נכון לעכשיו, אנחנו רחוקים 421 ס"מ כדי למלא את מפלס הכנרת עד לקו האדום העליון. הפעם האחרונה שהמפלס הגיע קרוב לנקודה זו הייתה בשנת 2004, אז בחודש אפריל הגיע המפלס לכדי 6 ס"מ מהקו האדום העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת