היום: שביתה כללית במערכת הבריאות

יממה לפני הכרעת ביהמ"ש העליון בעניין מתן צווי מניעה לרופאים המוחים, ישבתו היום בתי החולים בכל הארץ - ויפעלו במתכונת שבת. לראשונה, יצטרפו למאבק גם רופאי הקהילה, שדורשים תוספת תקנים ותוספת תקציב

על רקע המשא ומתן המתקיים בין נציגי הרופאים לאוצר, ישביתו היום הרופאים את מערכת הבריאות כולה. במסגרת השביתה, לא יפעלו בתי החולים במתכונת שבת, מה שיביא לביטולם של ניתוחים מתוכננים. גם מרפאות החוץ ובתי החולים הגריאטריים ישבתו היום.

לראשונה, יצטרפו למחאה גם הרופאים במרפאות הקהילה, שיפגינו הבוקר בשעה 11 בכיכר המדינה בת"א. רופאי הקהילה יקראו לשיפור השירות לחולה, וכתבו בנייר עמדה שהופץ ביניהם כי דרישותיהם הן: מתן רבע שעה לכל מטופל, העלאת היחס בין מספר הרופאים למספר המטופלים, חיזוק הרפואה בפריפריה וכמו כן תוספת תקציב.

מחר תשוב המערכת הרפואית לעבוד כסדרה, לקראת הדיון בבית המשפט העליון בבקשת המדינה להוציא צווי מניעה לרופאים ובכך לסיים את העיצומים הננקטים. בדיון שהתקיים בשבוע שעבר סירבה נשיאת ביהמ"ש העליון דורית ביניש, לכפות הסדר בין הרופאים לאוצר ושלחה את הצדדים להתדיין במשך שבוע נוסף - אך דיונים אלה הסתיימו ללא תוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת