היום: שביתת הרופאים מתחדשת בבתי החולים ברחבי הארץ

הצעה חסרת תקדים של המתמחים שמתקבלת בתדהמה במערכת הבריאות: לאפשר לכל אזרח לבחור את הרופא שיטפל בו גם בבתי החולים הציבוריים, לבטל את הביטוחים המשלימים ולהעלות את מס הבריאות. היום יחזרו לשבות המכונים ומרפאות החוץ ברחבי הארץ ויתקיימו ניתוחים אונקולוגיים וניתוחים דחופים בלבד

עיצומי הרופאים מתחדשים (חדשות 2)

ההסתדרות הרפואית תשבית היום את בתי החולים ברחבי הארץ. במסגרת זו יתקיימו רק ניתוחים אונקולוגיים וניתוחים דחופים. במקביל, יושבתו כל מרפאות החוץ, מכונים והמחלקות לאשפוז יום בכל בתי החולים. לעיצומים יצטרפו גם סניפי קופת חולים כללית במחוזות צפון, מרכז ירושלים ותל אביב.

במקביל, הרופאים המתמחים מציגים דרישה חדשה: מתן אפשרות לכל אזרח לבחור את הרופא המטפל בו גם בבתי החולים הציבוריים וכן ביטול הביטוחים המשלימים והעלאת מס הבריאות. כך פורסם הבוקר בעיתון ידיעות אחרונות. על פי הצעתם של המתמחים, הרופאים הבכירים בבתי החולים יקבלו תשלום עבור טיפול בחולים שיבחרו בהם ועל ידי כך תגדל המשכורת שלהם והדבר יבטיח שהם ישהו בבית החולים בממהלך כל היום. "הם פשוט השתגעו, אמרו אתמול בכירים במערכת הבריאות.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור רוני גמזו כינס אתמול את מנהלי בתי החולים הממשלתיים והורה להם לרסן את המתמחים. "אני מצפה מכל הרופאים לנהוג באחריות המתבקשת ולכבד את שליחותו המקצועית לטובת ציבור החולים", קרא פרופסור גמזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת