הכפית נשברה בגרון, הילד ניצל ממוות

אהוד בן ה-3 מהצפון מיהר לצאת מהרכב לאחר שההוריו אספו אותו מהפעוטון, מעד וכפית הפלסטיק אותה אחז בידו נכנסה לפיו ונתקעה בפנים. ראש הכפית חסם את דרכי הנשימה ורק תושייה של הסב אפשרה לו לנשום עד שהגיעו לבית החולים. בניתוח בהרדמה מלאה הוסרה הכפית, והפעוט התאושש במהרה. האם: "צריך לשמור על הילדים כל רגע"

הכפית תקועה בגרון. צילום רנטגן (בית החולים העמק)

כל ההורים דואגים למנוע מילדיהם הקטנים גישה לחפצים מסוכנים ממתכת שעלולים להיתקע בגרון - אבל מעטים הם שדואגים להיזהר כשילדם משחק עם כפית פלסטיק, אלא שילד אחד בן 3 מהצפון כמעט ונחנק למוות בגלל כפית כזו בדיוק.

זה התחיל כמו בסוף כל יום שגרתי בגן הילדים: הוריו של אהוד בן ה-3 אספו אותו מהפעוטון, כשהוא מצויד בגביע של גלידה עם כפית מפלסטיק. כשהגיעו הביתה, זינק אהוד אל מחוץ למכונית המשפחתית כאשר הכפית עדין בפיו, ונפל על המדרכה. הוריו עזרו לו לקום, ואז הבחינו כי אהוד אוחז בידו רק את ידית הכפית ואילו ראש הכפית היה חסר.

כעבור שניות החל הפעוט להראות סימני מצוקה והתקשה בנשימתו. סבו של אהוד, שהבין כי ראש הכפית נתקע בגרונו וחוסם את דרכי הנשימה, דחף אצבע לתוך גרונו כדי להזיז את ראש הכפית הצידה ובכך הקל על נשימתו של אהוד. כשהכפית עדיין בגרונו, הבהילו אותו הוריו באמבולנס לחדר המיון בבית החולים "העמק" בעפולה.

אמו של הפעוט: "יש לנו מזל גדול שזה נגמר טוב"

"היה לי ברור כי ראש הכפית תקוע באזור הלוע העליון של אהוד ואכן הרנטגן אישש את חשדותיי. כמובן שמדובר במצב מסכן חיים", סיפר ד"ר דרור אשכנזי, מומחה בכיר לאף אוזן גרון, שקבע כי יש לנתח את אהוד בדחיפות.

בניתוח שנעשה בהרדמה מלאה, שלף ד"ר אשכנזי את הכפית מדרכי הנשימה של הפעוט באמצעות מכשור מיוחד ומותאם לילדים. לאחר שהוסרה סכנת החיים, הועבר אהוד להתאוששות ומשם לאשפוז לצורך השגחה במחלקת הילדים.

למחרת הניתוח שוחרר הפעוט לביתו. "יש לנו מזל גדול שזה נגמר טוב. צריך לשמור על הילדים כל רגע ולשים לב לכל חפץ שעלול לגרום להם לפגיעה. אני מודה לד"ר אשכנזי על הכול", סיכמה אימו של אהוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת