ד"ר אידלמן חש ברע - והתאושש

נציגי הרופאים המוחים, ובראשם יו"ר ההסתדרות הרפואית ליאוניד אידלמן, סיימו בירושלים מסע מפרך שהחל ביום שני האחרון. לאחר הגעתם לבית ראש הממשלה, חש ד"ר אידלמן ברע ורופא הוזעק מ"הדסה" לבדוק אותו, אולם יו"ר ההסתדרות הרפואית סירב להתפנות לבית החולים,התאושש במהרה ומסר: "האבחנה הרפואית היא שיש לי הרבה כוחות"

צעדת הרופאים המוחים הסתיימה הבוקר מול בית ראש הממשלה בירושלים. כ-100 רופאים ומתמחים הקימו מאהל בירושלים והציבו אלונקה מול בית ראש הממשלה, עליה נכתב: "ביבי, שים כתף". המפגינים ציינו כי הם מתכוונים לשהות במאהל עד שכל דרישותיהם ייענו. "שום דבר לא יעצור את הרפואה הישראלית", אמרו הצועדים.

בראש הרופאים שהגיעו בצעדה, ניצב יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, השובת רעב כבר שישה ימים. ד"ר אידלמן חש ברע בשעות הצהריים במאהל המחאה של הרופאים, ורופא הוזעק מבית החולים "הדסה עין כרם" כדי לבדוק אותו. יו"ר ההסתדרות הרפואית סירב להתפנות לטיפול בבית החולים וביקש להסתפק בעירי נוזלים. הרופא התאושש במהרה, ומסר כי הוא מתכוון להמשיך בשביתת הרעב. 

"האבחנה הרפואית היא שיש לי הרבה כוחות", אמר אידלמן והוסיף: "מה שחיזק אותנו לאורך כל הדרך היא תמיכה בלתי רגילה מכל אחד שפגשנו, האנשים מאוחדים סביב הצורך הקיומי לשפר את הרפואה".

מיד כשהגיעו לבית ראש הממשלה, אמר אידלמן: "סיימנו את הצעדה ולא סיימנו את המאבק, אנחנו ממשיכים להיאבק על עתיד הרפואה ועל מערכת שקורסת כל יום, עד שנביא לשינוי משמעותי, ולא נפסיק עד שנביא הסכם שיאפשר לרפואה להתקדם ולרופאים להתקיים".

"עד שחולים לא ימותו, הרופאים לא יצליחו"

ראשי ההסתדרות הרפואית החלו לצעוד ביום שני האחרון לעבר בית ראש הממשלה בירושלים, "אני לא יודע מי אשם פה יותר, ברור שגם אנחנו אשמים. אני מקבל פניות רבות מהציבור הרחב שאומר לי שעד שהחולים לא יתחילו למות, הרופאים לא יצליחו", אמר אידלמן עם תחילת הצעדה.

"בסופו של דבר אני מניח שלא תהיה ברירה וכי נידרש לנקוט בצעדים קיצוניים", אמר אידלמן והעיד על עצמו: "החלטתי להשתתף בצעדה ולשבות רעב, לא מדובר בהחלטה קלה אך כנראה שאין ברירה. במקום לסכן חולים, נסכן בריאים ואולי רק כך נצליח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק