תחנת ממסר סלולרית ליד חדר הילדים

תושבת הרצליה גילתה שבמשך 6 שנים נחשף בנה לקרינה מסרטנת במיטתו, זאת מאחר שמעבר לקיר חדרו, בבית של השכן, פועלת תחנת ממסר סלולרית. השבוע פתחה האם בשביתת רעב עד שהמכשירים המסוכנים יפונו

שלומית רחמים שובתת רעב ומפגינה על גג ביתה כבר כמה ימים. לא מדובר בחלק מגל המחאות ששוטף את המדינה, אלא במאבק שהחל לפני שמונה חודשים - לאחר שהיא גילתה שבבית השכן יש תחנת גישה סלולרית של חברת פרטנר.

"אף אחד לא ביקש רשות ממני. אף אחד לא דפק בדלת ואמר שמעבר לקיר יש לוחות חשמליים ושרוצים למגן לי את הקיר", מאשימה רחמים בשיחה עם חדשות 2. "אני בסך הכל רוצה להזהיר אמהות אחרות, כדי שמחר זה לא יקרה להן בבית בלי שהן יידעו".

בדבריה מתייחסת שלומית לכך שמרבית הקרינה מדירת השכן הגיעה לחדר שבה חי בנה כבר שנים. אבי מלכי, פיזיקאי גרעיני ובודק מוסמך של העירייה שהגיע כדי לבצע מדידת קרינה בביתה של רחמים, אימת את חששות האם המודאגת.

"זה כמו להכניס ילד למיקרוגל, לסובב שש שנים, ללחוץ על אנטר ולטגן לו את המוח", מתלוננת שלומית. "זה לא אמור להיות ככה. התוצאה חורגת מהמומלץ", אומר מלכי בדאגה במהלך המדידה.

מהמשרד לאיכות הסביבה נמסר בתגובה לדברים: "בעקבות תלונת המשפחה פנה המשרד לחברת 'פרטנר' ודרש לנקוט בכל הפעולות כדי למנוע חשיפה לשדה מגנטי. בעקבות כך הוזז המתקן מהקיר הצמוד לדירת המשפחה. במדידה נמצא כי הקרינה נמוכה מהסף המומלץ".

תגובת פורום חברות הסלולר: "רמות השדה המגנטי שנמדדו בדירת המתלוננת אינן קשורות למתקן התקשורת שהוצב בנכס. הנושא נבדק ואושר על ידי גורם מוסמך מטעם המשרד להגנת הסביבה. החברה ניסתה לתאם עם המתלוננת בדיקה אך נתקלה בסירוב. נשמח לערוך בדיקות ככל שיידרשו".

תגובת עו"ד יואל אדוט, פרקליטם של השכנים: "המתקן קיבל היתרים על פי חוק. יתר הטענות מתבררות בימים אלה בבית המשפט, לפיכך מרשי מנועים מלהגיב בשלב זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק