פרס ליו"ר הסתדרות הרופאים: "הפסק את שביתת הרעב ושוב למו"מ"

נשיא המדינה התקשר לד"ר לאוניד אידלמן, חיזק את ידיו והביע את הערכתו לפועלו בהובלת המאבק - אך בעיקר דרש לשלומו, כששביתת הרעב שבה פתח נכנסה ליומה הרביעי. הוא, מצדו, ניסה להרגיע: "איני סובל מהפרעה בריאותית"

שביתת הרעב שעליה הכריז יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר לאוניד אידלמן, נכנסה ליומה הרביעי. הבוקר התקשר אליו נשיא המדינה שמעון פרס, שמחד חיזק את ידיו אך מנגד הבהיר לו: "כנשיא המדינה אני מבקש ממך לשמור על בריאותך. הפסק את שביתת הרעב ושוב לשולחן המשא-ומתן כדי למצוא כמה שיותר מהר פתרון מוסכם לשיפור הרפואה הציבורית בישראל".

פרס התקשר לאידלמן בזמן שהאחרון עשה דרכו לירושלים. מבית הנשיא נמסר כי "בימים האחרונים התקבלו פניות רבות מחבריו לעבודה של אידלמן, ובהם מנהלי בתי חולים ורופאים רבים החרדים לבריאותו, שביקשו את התערבותו האישית של הנשיא כדי למנוע פגיעה בבריאותו".

בהודעה נמסר כי בשיחה בין השניים, אמר פרס לאידלמן: "מדינה שלמה עוקבת אחריך. הוכחת מנהיגות ואומץ לב, אתה נושא על כתפיך מסר חשוב של קידום ושיפור מצבה של הרפואה הציבורית בישראל, וכנשיא המדינה - אני מבקש ממך, שמור על בריאותך ועל כוחותיך, אתה יקר לנו".

"איני סובל עדיין מהפרעה בריאותית"

פרס ביקש מיו"ר הההסתדרות הרפואית "לחזור כמה שיותר מהר לשולחן המשא-ומתן כדי לגשר על הפערים ולמצוא פתרון הוגן לכל הצדדים, כזה שיביא להפסקת סבלם של החולים בישראל ושיוביל לשינוי במצבם של הרופאים וכמובן לשיפור הרפואה הציבורית בישראל".

אידלמן אמר, מצדו, כי הוא "מגיע למשא-ומתן במצב רוח טוב. אני רוצה להרגיע אותך ולומר שאינני סובל עדיין מהפרעה בריאותית". הוא חתם את השיחה בכך שהודה לפרס על כך שנרתם הן לתמוך במאבק הרופאים והן בכך שחיזק אותו בשיחת הטלפון שבה דרש לשלומו.

בבית הנשיא ביקשו להדגיש כי "הנשיא שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה ועם שרים בכירים והתרשם מנכונותם להביא לסיום המשבר ולמנוע את הסבל של החולים הרבים שנותרים בלי מענה רפואי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק