מאות רופאים צועדים ברחבי הארץ

הרופאים יוצאים לרחובות: בצעד מתואם היטב עזבו הבוקר מאות רופאים את המחלקות ויצאו לצעדות מחאה ברחבי הארץ. בין היתר מוחים הרופאים מביה"ח "זיו" בצפת לאורך כביש 90; רופאי "שיבא" צועדים עם אלונקות למחלף בר אילן; רופאי "הדסה עין כרם" צועדים על גשר המיתרים; וצעדות נוספות גם בבאר שבע, רעננה, ומקומות נוספים

שביתת הרופאים נכנסה היום ליומה ה-130, ומאות רופאים עזבו את בתי החולים ברחבי הארץ ויצאו לצעדות מחאה.

סמוך לשעה 9:00 הבוקר יצאו עשרות רופאים מבית החולים "זיו" בצפת והחלו לצעוד על כביש 90 לכיוון צומת מחניים. הרופאים נושאים שלטים בהם נכתב "נתניהו, תתערב במשבר" וגם "להציל את הרפואה הציבורית בישראל".

במקביל, יצאו למעלה מ-100 רופאים מבית החולים "שיבא" בתל השומר לעבר מחלף בר אילן. כמה מהרופאים נושאים אלונקות עליהן נכתב "ביבי, תן כתף". כמה מהרופאים בבתי החולים "בילינסון" ו"השרון" בפתח תקווה עזבו גם הם את המחלקות והצטרפו לצעדה ברחובות העיר.

גם בירושלים צעדו עשרות רופאים מבית החולים "הדסה עין כרם" ברחובות העיר, כולל על גשר המיתרים, כשהם מניפים כרזות מחאה. צעדה דומה נערכה הבוקר גם בבאר שבע, שם צעדו הרופאים מבית החולים "סורוקה" לאורך שדרות רגר בעיר, וכן ברעננה שם צועדים רופאי בית החולים "לוינשטיין" לאורך רחוב אחוזה.

"עד שהחולים לא יתחילו למות, הרופאים לא יצליחו"

במקביל נמשכת צעדת ראשי ההסתדרות הרפואית לעבר בית ראש הממשלה בירושלים, זה היום השלישי. "אני לא יודע מי אשם פה יותר, ברור שגם אנחנו אשמים. אני מקבל פניות רבות מהציבור הרחב שאומר לי שעד שהחולים לא יתחילו למות, הרופאים לא יצליחו", אמר אתמול יו"ר הסתדרות הרופאים ד"ר ליאוניד אידלמן.

"בסופו של דבר אני מניח שלא תהיה ברירה וכי נידרש לנקוט בצעדים קיצוניים", אמר אידלמן והעיד על עצמו: "החלטתי להשתתף בצעדה ולשבות רעב, לא מדובר בהחלטה קלה אך כנראה שאין ברירה. במקום לסכן חולים, נסכן בריאים ואולי רק כך נצליח".

החולים הצטרפו למחאת הרופאים

אתמול קיבלו הרופאים תמיכה בלתי צפויה - מכיוון החולים. בבית החולים "קפלן" שברחובות החליטו המאושפזים לעזוב את המחלקות ולצאת להפגין ביחד עם הרופאים.

"הרופאים צודקים באלף אחוז", סיפרה רוזמרי לונאי, אחת המאושפזות בבית החולים. "הגעתי לפה בצרה והם עשו לי טובה ענקית". לונאי בת ה-64 הגיעה לבית החולים עם זיהום בעין ומאושפזת במקום כבר שישה ימים. כששמעה שיש צעדת מחאה של הרופאים בבית החולים, החליטה לונאי, ביחד עם עוד חולים המאושפזים במקום להצטרף ולהראות שאפילו האנשים שנפגעים מהשביתה מאמינים שהמאבק צודק.

היום תימשך מחאת הרופאים ברחבי הארץ, כאשר בין היתר, ימשיכו המתמחים לגייס חתימות על מכתב ההתפטרות ההמוני, שכונה על ידיהם "נשק יום הדין". היום יושבתו כל מרפאות החוץ והמכונים בבתי החולים הציבוריים וצעדות המחאה ייערכו במספר מוקדים בארץ.

מחר לא יתקיימו ניתוחים שאינם דחופים בבתי החולים השונים וצעדת ראשי ההסתדרות הרפואית תגיע לירושלים, שם הם מתכננים להקים אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק