המתמחים אישרו את ההתפטרות ההמונית

אחרי הצעדה אתמול לירושלים, ממשיכים היום הרופאים במאבקם לשיפור הרפואה הציבורית. היום צפויים הרופאים להפגין במספר מוקדים ברחבי הארץ והמתמחים אישרו את החתימה על מכתב התפטרות המוני, בן 3 עמודים, שיישלח למנהלי המחלקות בעת הצורך. חדרי הניתוח יושבתו, אך ניתוחי חירום יבוצעו

מחאת הרופאים תופסת תאוצה: עשרות מתמחים הגיעו הבוקר לבית החולים שיבא תל-השומר, על מנת להצביע בעד החתימה על מכתבי הפיטורים שלהם מבית החולים. ההצבעה עברה ברוב גדול מקרב המתמחים, אך עם זאת בשלב זה ייגנזו מכתבי הפיטורים - למקרה בו יוחלט לעשות בהם שימוש.

במקביל, נמשכת הבוקר הצעדה של בכירי ההסתדרות הרפואית לכיוון ירושלים. הבוקר הם עברו בסמוך לבית החולים אסף הרופא, הערב הם צפויים להגיע ללטרון ומחר לירושלים. צעדות מחאה נוספות נערכות בבתי חולים בכל רחבי הארץ; גם בבית החולים ברזילי באשקלון ובבית החולים קפלן צועדים היום מתמחים במחאה.

"המטרה: מסה קריטית של חתימות"

"המטרה היא להתחיל לבנות מאסה קריטית של חתימות", סיפר למעריב ד"ר דניאל לנצברג, מתמחה מבית החולים שיבא, "כדי שבעת הצורך ניתן יהיה להוציא אותם לפועל.

יו"ר נציגות המתמחים ד"ר יונה וייסבוך הבהיר עם זאת כי "זוהי אופציה כרגע ולא בטוח שייעשה בהם שימוש". כחלק מהעיצומים היום, יושבתו חדרי הניתוח בבתי החולים, אך הליכי החירום יבוצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק