מחאת הרופאים: צעדה מתל אביב לירושלים

מסירים את הכפפות: 6 רופאים יצאו אחה"צ לצעדת מחאה בת 3 ימים מתל אביב לירושלים. בראש הצועדים יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אילדמן, שהכריז מוקדם יותר על שביתת רעב. "הצום לא יקל על הצעידה", אמר טרם יציאתו

המחאות החברתיות ברחבי ישראל הולכות ומתעצמות: בשעות אחר הצהריים יצאו שישה רופאים, בראשם יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אילדמן, לצעדת מחאה בת שלושה ימים מתל אביב שתסתיים בירושלים.

למרות החום הכבד החלו אחר הצהריים הרופאים את דרכם ממשרדי ההסתדרות הרפואית ברמת גן - והם מבטיחים שלא יעצרו עד שיגיעו ליעדם. מטרתם היא להגיש לראש הממשלה בנימין נתניהו 27 אלף חתימות הקוראות לו לסיים מיד את הסכסוך בין האוצר לרופאים.

אידלמן, שהכריז הבוקר על שביתת רעב, הודיע כי לא יעצור למרות הקושי הרב שצפוי במהלך הצעידה. "אני שובת רעב החל מהבוקר, דבר שלא יקל על הצעידה", אמר לחדשות 2 באינטרנט טרם יציאתו.

לאחר שיגיעו לירושלים, צפויים הרופאים להשתכן באוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה.

אידלמן לנתניהו: אסון או פתרון

במסיבת עיתונאים שכינס מוקדם יותר, הכריז אידלמן כי הוא שובת רעב מעתה ועד לשיפור תנאי הרופאים, לפי דרישות ההסתדרות. בשבוע שעבר הודיעו הרופאים המתמחים בית החולים "מאיר" על שביתת רעב.

אידלמן תקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר: "בידך החלטה אחת פשוטה - אסון או פתרון. אנחנו הרופאים עומדים מדי יום לצד החולים, עושים הכל כדי לסייע כדי להציל את הרפואה ואת הבריאות בישראל. מר נתניהו, תן לנו את הכלים לעזור לחולים כדי להציל את המערכת".

"לאן נעלמת, אדוני שר הבריאות וראש הממשלה בנימין נתניהו?", המשיך. "תסתכל היום בעיני החולים, הרופאים, המתמחים, הבכירים, ותישא בכובד האחריות. תעשה את המעשה הנכון. באחריותך להציל את מערכת הבריאות הקורסת, לא היום, לא מחר, לא מחרתיים, עכשיו!".

בתי החולים הציבוריים בשביתת פתע

בתום דיונים ארוכים שנמשכו לאורך הלילה, דחה לפנות בוקר בית הדין הארצי לעבודה בירושלים את בקשת המדינה להוציא צווי מניעה להסתדרות הרופאים. כתוצאה מכך מושבתים היום בתי החולים ברחבי הארץ ופועלים במתכונת שבת.

עם זאת, דחה בית הדין הארצי לעבודה את בקשת המתמחים לצרף נציג מטעמם למשא ומתן כגוף נפרד מנציגי ההסתדרות הרפואית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק